Derby rozhodli mladé pušky (Premier League 17. kolo)

Premier League mala na programe ďalšie dôležité súboje 17. kola.

V stredu večer sa bojovalo o body na dvoch štadiónoch v Londýne. Zraky fanúšikov sa upierali predovšetkým na sever. Na Emirates Stadium zavítal ambiciózny West Ham United.

V prvom dejstve sme sa gólového momentu nedočkali. Skóre sa menilo až po zmene strán. Postaral sa o to mladučký Brazílčan Gabriel Martinelli, ktorý zužitkoval vynikajúcu prácu Lacazetta.

Kľúčovým momentom bitky o Londýn bola situácia zo 67. minúty. Český reprezentant Vladimír Coufal videl v zápase druhú žltú kartu a mieril predčasne pod sprchy. Arsenal navyše získal výhodu v podobe pokutového kopu.

K realizácii sa postavil Alexandre Lacazette, ktorý do zápasu nastúpil s kapitánskou páskou na ruke. Francúz mohol vedenie domácich zvýšiť, jeho pokus však parádnym spôsobom zlikvidoval bývalý brankár The Gunners Lukasz Fabianski.

Situácia bola pre West Ham aj napriek tomu nesmierne náročná. Kladivárom sa nakoniec vyrovnať nepodarilo, domácich fanúšikov navyše v 87. minúte upokojil najnovší objav Emile Smith Rowe. Arsenal zdolal West Ham 2:0 a vystriedal ho v prvej štvorke Premier League.