PL Focus 15: Oživí Rangnick nádeje červených diablov na top štvorku?

Ralf Rangnick sa oficiálne stal novým manažérom Manchestru United. Na Old Trafford sa tak očakáva ešte turbulentnejšie obdobie ako počas predchádzajúcich neľahkých mesiacov.

V 13. kole Red Devils pod taktovkou caretakera Micheala Carricka nesklamali, veď po výhre vo Villarreale uchmatli bod aj vedúcej Chelsea. Riadky čertvého PL Focus budú patriť aj ďalším udalostiam víkendu.

BEZ SPRÁVNEHO MATERIÁLU SA PALÁC NEPOSTAVÍ

Ralf Rangnick je mimoriadne pôsobivým futbalovým architektom, ktorý svoje futbalové, taktické a v neposlednom rade manažérske zručnosti ukázal vo viacerých pôsobiskách. Na vymenovanie všetkého pozitívneho, čo sa mu podarilo, by sme potrebovali oveľa viac normostrán.

Jednu vec si však musíme ešte pred jeho prvými krokmi uvedomiť, a síce, že Nemec bol úspešný vždy s tímami bez hviezd, bol schopný kreovať kluby od úplných základov, doslova na zelenej lúke. Situácia v Manchestri bude odlišná.

Keď 63-ročný rodák z Backnangu vstúpi do šatne, nájde tam Ronalda, Bruna, Shawa, Pogbu, Varanea, jednoducho hráčov, ktorí vynikajú skôr individuálnou kvalitou. Hlavnými piliermi u Rangnicka sú pritom tímovosť, sebaobetovanie a dokonalé zladenie pri pressingu či gegenpressingu.

Záver aktuálnej sezóny sa bude niesť pravdepodobne v zoznamovacom duchu, Ralf bude študovať mechanizmy okolo seba. Jeden z jeho prvých úkonom však bude nesmierne dôležitý, keďže nepochybne bude zainteresovaný do výberu nového manažéra, ktorý by mal prísť do Manchestru United na začiatku edície 2022/23. Slávny klub potrebuje čo najviac správnych rozhodnutí, pretože v ostatnom období ich veľa nebolo.

RIEŠIL TO FUTBALOVO…

V šlágri na Stamford Brige za stavu 0:0 urobil Jorginho kardinálnu chybu. Ako posledný hráč išiel do spracovania vysokej lopty, spackal to a Sancho sa zoči voči Mendymu nepomýlil. Naturalizovaného Taliana netreba haniť. Takéto veci sa občas stanú aj tým najlepším, zvlášť v momentoch, keď sú napumpovaní sebavedomím.

Jorginhovi sebavedomie nemá prečo chýbať aj napriek zahodenej penalte v bitke Taliansko vs. Švajčiarsko. Tá bude možno majstrov Európy stáť postup na svetový šampionát, no Jorginho aj napriek tomu patrí k absolútnej špičke medzi stredopoliarmi.

Kredit si penaltový expert zlepšil za stavu 0:1, keď si bez okolkov postavil loptu na biely bod a vyrovnal na konečných 1:1. Domácim sa bod právom málil, pretože boli o dve triedy futbalovejší a o triedu nebezpečnejší ako súper.

JOYSTICK NECHAL ODPOČÍVAŤ A DOBRE UROBIL

Možno ste už zachytili informácie o tom, že Diogo Jota z Liverpoolu patrí k absolútnej svetovej extratriede v hre FIFA na hernej konzole. Na pláne mal v sobotu dôležitý virtuálny “mač”, ale musel ho zrušiť, keďže ho čakal reálny duel hráčov z mäsa a kostí.

The Reds na Anfield spriatelený Southampton rozcuchali, skóre 4:0 je pre hostí ešte pomerne akceptovateľné. A pozor, Diogo skóroval hneď dvakrát.

KLADIVÁRI A SRŠNE PREHRALI NA SNEHU

Antonio z West Hamu sa musel cez víkend na Etihad Stadium cítiť ako jamajský kokos na snehu, akurát s tým rozdielom, že nesedel v boboch ako jeho slávni olympijski krajania, ale čelil takmer nepriepustnej obrane ManCity.

Guardiolovci si síce čisté konto neudržali, keďže Lanzini má v svojom repertoári výstavné kúsky, ale tri body idú na ich konto. Po zakopnutí Chelsea tak obhajca stráca na lídra už len jeden “punkt”.

Náročný terén “ozdobil” aj duel na King Power Stadium, kam sa vrátil Claudio Ranieri, strojca azda najprekvapujúcejšieho titulu v ére Premier League. V zápase dominoval Leicester, najmä tandem Maddison – Vardy, ktorý v prvom polčase na snehu strelecky koncertoval a zaťažil konto Watfordu tromi gólmi.

ZÁPASOVÁ MEGAPORCIA

Až 15 zápasov za 7 dní. To je fantastická ponuka prenosov, ktoré vám ponúkneme od utorka do budúceho pondelka v rámci vysielania PREMIER SPORT.

Tešiť sa môžeme hneď na niekoľko fantastický súbojov. Stred pracovného týždňa nám spríjemní Merseyside derby okorenené stretom Rafu Beniteza, sediaceho teraz na lavičke karameliek, s kedysi jeho The Reds. Vo štvrtok večer zas červení diabli privítajú kanonierov z Arsenalu a cez víkend sa strhne bitka o Londýn, na štadióne West Hamu sa predstaví Chelsea. Máme sa naozaj na čo tešiť…

14. KOLO
Utorok 31.11.
20:25 PS2 Newcastle – Norwich (komentujú Radotínský a Kaiser)
21:10 PS1 Leeds – Crystal Palace (K. Jakubovič)

Streda 1.12.
20:25 PS2 West Ham – Brighton (Radotínský a Kaiser)
21:10 PS1 Everton – Liverpool (M. Lukáč a M. Skáčik)

Štvrtok 2.12.
20:25 PS2 Tottenham – Brentford (Svěcený a Vrba)
21:10 PS1 Manchester United – Arsenal (M. Lukáč a K. Jakubovič)

15. KOLO
Sobota 4.12.
13:00 PS1 Match of the Week West Ham – Chelsea (štúdio: M. Skáčik)
15:55 PS1 Wolverhampton – Liverpool (M. Lukáč)
15:55 PS2 Southampton – Brighton
18:25 PS1 Watford – Manchester City (M. Lukáč)
20:30 PS1 Záznam Newcastle – Burnley (K. Jakubovič)

Nedeľa 5.12.
14:55 PS1 Manchester United – Crystal Palace (M. Lukáč)
14:55 PS2 Leeds – Brentford
17:25 PS1 Aston Villa – Leicester (M. Lukáč)

Pondelok 6.12.
20:55 PS1 Everton – Arsenal (M. Skáčik)