PL Focus 21: Supervíkend pred nami

Druhý víkend v kalendárnom roku 2022 patril bitkám v FA Cupe a tak sme si od Premier League nakrátko odpočinuli. Čo je ale horšie, neoddýchli si hráči, ktorí na to v najbližších týždňoch ani priestor nedostanú, už cez víkend sa totiž hrá 22. kolo.

Dnes si posvietime tak trocha netradične na to, čo je pred nami. Vitajte pri čítaní PL Focus.

DOHRÁVKY 18. KOLA UŽ V UTOROK A STREDU

Z pandemických dôvodov doteraz odložili 19 súbojov. Pripočítať môžeme aj odklad bitky medzi Burnley a Tottenhamom, pričom v tomto prípade neúradoval vírus, ale sneh v Lancashire.

Dobrou správou však je, že už počas tohto týždňa sa odohrajú dva preložené zápasy. V utorok večer sa bude hrať na St. Mary´s, kam pricestuje nováčik z Brentfordu a stredajší večer ovládne súboj Norwichu a West Hamu.

Hrať mal aj Leicester na pôde Evertonu, ale v tábore Brendana Rodgersa aj naďalej šarapatí covid a Foxes nemajú k dispozícii dostatočný počet hráčov. Odložilo sa tak už odložené.

PREDKRMOM DERBY A23

Každý futbalový maškrtník sa musí tešiť na víkendovú ponuku. Dvadsiate druhé kolo odštartuje A23 derby, súboj znepriatelených klubov Brightonu a Crystal Palace.

Ornitologický stret čajok a orlov by mal priniesť zmyselný futbal. Obe mužstvá zatiaľ lietajú v pokojnom prúdení stredu tabuľky a už neraz odohrali duely, ktoré oko diváka zaujali.

CHELSEA MUSÍ ZDOLAŤ CITY, INAK JE TO ASI PASÉ

Skutočná lahôdka však má výkop naplánovaný na sobotňajšie popoludnie. Na Stamford Bridge pricestuje vedúci Manchester City.

Modrí strácajú na Guardiolovcov 10 bodov a vzhľadom k pokročilejšej fáze sezóny je každému jasné, že ak Londýnčania nezvíťazia, ich šanca na zisk titulu vybledne ako lazúra na pálivom slnku.

Tuchelovci potrebujú oveľa lepší výkon ako v septembrovom vzájomnom zápase, v ktorom ani raz nevystrelili na bránu súpera. Prehra 0:1 bola ešte zhovievavá.

Myslíme si, že každý nezainteresovaný fanúšik bažiaci po dramatickom priebehu ročníka bude držať palce domácim. Sny o vyrovnanej špičke ligy sa totiž momentálne zdajú byť poriadne zahmlené.

ODRAZOVÝ MOSTÍK PRE NEWCASTLE

Všetky oči na Newcastli. Straky sa stále nedostali z najhoršieho a s bilanciou 1-8-10 kŕkajú na predposlednej priečke tabuľky.

Cez víkend budú ale čeliť obrovskej výzve a šanci dostať sa do výsledkovej pohody. Zápas s Watfordom už nutne potrebujú zvládnuť. Šancu by mal v základnej zostave dostať aj Kieran Trippier, posila zo Španielska, ktorý svoje sily spojil so starým známym Eddiem Howom (spoločná etapa v Burnley).

Sršne majú síce viac bodov ako Magpies, ale ich kombinácia výsledkov a výkonov je ešte žalostnejšia. Ranieri a spol. prehrali šesť duelov v rade a v niektorých súbojoch si na trávniku ani len neškrtli.

Ak môže byť Newcastle z niečoho v tejto sezóne potešený, tak je to asi skutočnosť, že v lige sú ešte utrápenejšie entity ako Norwich a práve Watford.

AKO ZAREAGUJE MANCHESTER UNITED?

Red Devils do nového roka nevstúpili tou správnou nohou, keďže doma ich vykradli vlci z Molineux. Strata na top štvorku nie je nezmazateľná, ba práve naopak, ale Rangnicka určite v týchto dňoch viac trápi presakovanie informácii zo šatne, ktoré hovoria o tom, že v tíme nevládne súlad, že viacerí hráči s dlhodobými kontraktmi by to na Old Trafford najradšej odpískali. No jednoducho bordel ako za Solskjaera a jeho predchodcov.

United majú priestor na reakciu. Ten leží vo Villa Parku, kde sa musia po dvoch prehrách činiť aj domáci. Phillipe Coutinho hrať ešte pravdepodobne nebude, v týchto dňoch sa totiž stále čaká na jeho vstupnú zdravotnú prehliadku.

SEVEROLONDÝNSKY “CLASH” SO 6-BODOVÝM PUNCOM

Odhliadnuc od prehry v pohári s Nottinghamom, Arsenal sa výrazne v predchádzajúcich mesiacoch zlepšil. Tottenham pod Contem ešte neprehral a pomerne skromne klope na brány top štvorky.

Severolondýnske derby ma jasné menovatele a pôjde v ňom o viac ako tri body. Štatistici krátko pred výkopom nezabudnú pripomenúť, že Gunners na novom štadióne Spurs ešte nevyhrali a ich posledné ligové víťazstvo sa datuje ešte k roku 2014 (výhru 1:0 zariadil gólom Tomáš Rosický).

PRENOSY Z PREMIER LEAGUE NA PREMIER SPORT

DOHRÁVKY 18. KOLA
Utorok 11.1.
20:40 PS1 Southampton – Brentford (komentuje M. Lukáč)

Streda 12.1.
20:40 PS1 West Ham – Norwich (M. Lukáč)

22. KOLO
Piatok 14.1.
20:55 PS1 Brighton – Crystal Palace (M. Lukáč)

Sobota 15.1.
13:00 PS1 MotW Manchester City – Chelsea (štúdio: M. Skáčik)
15:55 PS1 Newcastle – Watford (M. Lukáč)
15:55 PS2 Burnley – Leicester
18:25 PS1 Aston Villa – Manchester United (M. Lukáč)
20:30 PS1 Záznam Wolverhampton – Southampton (Jakubovič)
22:25 PS1 Záznam Norwich – Everton (M. Skáčik)

Nedeľa 16.1.
14:55 PS1 West Ham – Leeds (M. Lukáč)
14:55 PS2 Liverpool – Brentford
17:25 PS1 Tottenham – Arsenal (M. Lukáč)