PL Focus 31: Apríl a máj sľubujú v Premier League parádnu jazdu

Nádych počas reprezentačnej pauzy a potom strhujúci dvojmesačný futbalový festival. Taký je aktuálny status v najlepšej klubovej súťaži na svete. A radosť z toho musí mať každý správny fanúšik.

Na Ostrovoch sa bude bojovať na všetkých frontoch – o titul, o top štvorku, o účasť v pohárovej Európe a samozrejme aj o záchranu. Čo viac si môžeme želať. V dnešnom PL Focus si posvietime na štyri zápasy, ktoré sa hrali cez víkend.

DERBY SEVER PROTI VÝCHODU OVLÁDOL SON

Punc šesťbodovosti ponúkol nedeľňajší duel na Tottenham Hotspur Stadium, kde Conteovci hostili West Ham. S hustým zápasovým kalendárom sa museli vysporiadať v oboch táboroch, lenže unavenejší herný prejav ukázali kladivári. Davida Moyesa nepochybne hreje pri srdci postup do štvrťfinále Európskej Ligy cez Sevillu, ale v lige to dosť možno nebude na konkurentov v boji o top štvorku stačiť.

Hammers nemajú dostatočnú šírku kádra. Proti Tottenhamu nastúpili v základe až deviati borci, ktorí odohrali tri dni dozadu 120 minút proti Rojiblancos. To sa jednoducho muselo prejaviť. Pri všetkom podstatnom bol Kórejčan Son. Autor dvoch zásahov mal výrazný podiel aj na vlastnom góle nie príliš istého Kurta Zoumu. Kladivári strácajú na štvrtý Arsenal už šesť bodov a to má ešte konkurent zo severu Londýna jeden zápas k dobru.

DVE LÍŠČIE PARÁDIČKY V PRIEBEHU 13 MINÚT

No Vardy, no Party! Platí to často, no nie vždy. Výnimkou bol súboj Leicestru s Brentfordom. Jamie z dôvodu zraneného kolena nemohol nastúpiť, ale diváci si aj tak na King Power Stadium mali čo vychutnávať. Okrem troch bodov aj dva skvostné gólové zásahy od Castagneho a Maddisona.

Priamy kop druhého menovaného opäť raz ukázal, že s leicesterskou desiatkou sa pri priamych kopoch môže rovnať iba James Ward-Prowse. Mimochodom, od začiatku ročníka 2018/19 dal James Maddison už 16 gólov spoza pokutového územia, o jeden viac ako JWP.

ARSENAL S 2000 GÓLMI V PREMIER LEAGUE

Po domácej prehre s Liverpoolom sa tím Mikela Artetu rehabilitoval v celkom slušnom štýle. Vo Villa Parku sa nevyhráva jednoducho, ale Londýnčania to v dueli 30. kola dokázali. Stačil na to jediný gól. Jeho autor Bukayo Saka navyše nezmazateľne vstúpil do histórie klubu.

Arsenal totiž ako tretí klub v histórii PL (od sezóny 1992/93) dosiahol hranicu 2000 strelených gólov. Gunners čaká mimoriadne náročná úloha, a síce, odrážanie atakov rivalov pomýšľajúcich na štvrté miesto. Cez víkend to teda bolo veľmi cenné víťazstvo, navyše Arsenal ho dosiahol aj bez dvoch opôr Ramsdalea a Martinelliho.

LEEDS HRÁ DO POSLEDNEJ SEKUNDY

Vyhrať v priebehu piatich dní dve ligové bitky gólmi v nadstavených časoch… to sa nestáva často. Team spirit špecifického klubu Leeds United sa však o presne to v strede marca postaral. Po góle na 2:1 od Joa Gelhardta s Norwichom rozhodol víkendový súboj na Molineux pre zmenu Luke Ayling gólom na 3:2 v 91. minúte. Ešte pôsobivejšie vyznieva fakt, že Leeds po prvom polčase prehrával 0:2.

Vôbec prvý raz v Premier League The Peacocks zvíťazili v dueli, v ktorom po úvodnom dejstve prehrávali dvojgólovým rozdielom. Až do soboty ich za tohto scenára “zdobila” bilancia 47 zápasov/47 prehier.