PL Focus 34: Titul si zaslúžia obaja

Guardiola s Kloppom sa pred víkendovým šlágrom na Etihad Stadium predháňali vo vyslovovaní komplimentov na adresu súpera a v podobnom duchu boli ladené aj pozápasové vyjadrenia.

Poklonu musí pred výkonom Manchestru City, Liverpoolu a celkovo pred duelom zložiť každý správny futbalový fajnšmeker. V nedeľu to v Manchestri bola naozaj jedna fantastická jazda. V dnešnom PL Focus sa okrem nej budeme venovať aj ďalším duelom 32. kola Premier League.

Remízou 2:2 si v nedeľu nepomohol ani jeden z ašpirantov na titul. Rozhodne sa tak v záverečných siedmich kolách, pričom z hľadiska náročnosti súperov sa zdá, že v miernej výhode je obhajca trofeje.

Optikou tejto skutočnosti sa Liverpool dostal do zložitejšej situácie, v akej bol pred vzájomnou bitkou. Jednoducho, červení sa musia spoliehať, že nebesky modrí niekde body stratia.

Po futbalovej stránke bol dlhoočakávaný šláger fantastickou reklamou na futbal. Predzápasové tvrdenia viacerých expertov o tom, že v akcii budú dva momentálne najlepšie tímy na svete, neboli úletom. Práve naopak. City s Poolom naplno demonštrovali svoju kvalitu. Titul si zaslúžia obaja!

Okrem bitky o titul bude v najbližších týždňoch dvíhať zo sedadiel a gaučov aj boj o top štvorku. Flek v nej by nemal ujsť Chelsea, ktorá má síce dosť svojich problémov, ale na St.Mary´s sa dokázala naplno rehabilitovať za domáci výbuch s Brentfordom.

Svätci dostali od Londýnčanov šesť kúskov a viacerí si mohli s nostalgiou v srdci zaspomínať na nie tak dávne výprasky od Leicesteru a Manchestru United.

Do solídnej východiskovej pozície sa dostal Conteho Tottenham. Kohútov zdobí nepochybne najlepšia forma v ročníku a séria štyroch výhier v rade. Spurs na prelome marca a apríla s prehľadom zdolali Brighton, West Ham, Newcastle a už aj Aston Villu.

Vo Villa Parku si opäť obul strelecké kopačky hetrikový Son. Kórejčan stráca na Salaha už iba tri zásahy. Boj o honor najlepšieho strelca môže byť aj vzhľadom k jeho aktuálnej forme veľmi dramatický.

Tottenhamu aktuálnu šnúru výsledkov môžu závidieť viacerí, vrátane utrápeného Manchestru United. Hrdí a červení diabli tentoraz prehrali v Goodison Parku, čo znamená, že ich vyhliadky na postup do Ligy majstrov sú mizivé. Znova sme nadobudli intenzívny pocit, že všetci na Old Trafford si už želajú koniec sezóny.

Everton na túto edíciu takisto nebude spomínať v najlepšom, ale na sobotňajší triumf ostanú len príjemné spomienky. Tri body môžu mať cenu zlata a asi aj mať budú.

Forma Burnley a Watfordu je totiž jedna veľká katastrofa.

Tri prehry z predchádzajúcich piatich zápasov. To je bilancia, ktorou sa nebudú hrdiť v dvoch londýnskych kluboch pomýšľajúcich na Európu. Arsenal päť dní po prehre v Selhurst Parku sklamal aj doma s Brightonom. Takto sa o Champions League nebojuje!

Sily na boj podľa očakávania strácajú aj kladivári z West Hamu. Úzky káder v boji na dvoch frontoch – to si vyberá svoju daň viac menej pravidelne. Moyes sa o tom presvedčil aj v malom derby s najlepším nováčikom sezóny Brentfordom.

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM PRENOSOV NA PREMIER SPORT

33. KOLO
Sobota 16.4.
13:25 PS1 Tottenham – Brighton
15:55 PS1 Manchester United – Norwich (komentuje M. Lukáč)
15:55 PS2 Southampton – Arsenal
22:45 PS1 Záznam Watford – Brentford (M. Lukáč)

Nedeľa 17.4.
15:10 PS1 Newcastle – Leicester (M. Lukáč)
15:10 PS2 West Ham – Burnley