PL Focus 35: 5 anglických ligových otáznikov

Každý správny fanúšik anglickej futbalovej scény je pripravený na to, že mu počas najbližších týždňov bude tepová frekvencia vyskakovať vyššie ako v predchádzajúcom období. V hre je totiž pre mnohých veľmi veľa.

Zatiaľ sme v top štyroch ligách na ostrovoch dostali len málo odpovedí. Prevažujú otázniky a my sa v tomto vydaní PL Focus pozrieme na tie najväčšie.

  1. TITUL V PREMIER LEAGUE PRE CITY ALEBO LIVERPOOL?

V ére Premier League sme zaznamenali pár vyrovnaných majstrovských jázd, či už tú medzi Blackburnom a Manchestrom United v roku 1995 alebo medzi Manchestrom City a Manchestrom United v roku 2012. Vtedy padlo rozhodnutie až v záverečnom kole.

To sa môže stať aj v aktuálnej edícii, a ak aj nie, tak táto sezóna bude jednoducho fantastická a nezabudnuteľná. Bez ohľadu na to, či City titul obháji, alebo ho po dvoch rokoch získa znova Liverpool.

  1. KTO ZÍSKA GOLDEN BOOT?

Až 16 hráčov dalo v doterajšom priebehu sezóny 10 a viac gólov. Aktuálne to však vyzerá tak, že boj o zlatú kopačku sa bude týkať dvojice Mohamed Salaha a Son Heung-Min.

Ešte pred tromi týždňami by o prvenstve Egypťana nikto nepochyboval, no vzhľadom k tomu, že v posledných siedmich zápasoch skóroval iba raz (v utorok večer v dohrávke s Manchestrom United k nim ale pridal ďalšie dva), sa jeho líderstvo otriasa v základoch.

Strelecky sa totiž chytil tottenhamský Son (6 gólov v 4 predchádzajúcich dueloch), ktorý strácal na mierne trápiacu sa oporu Liverpoolu pred súbojom The Reds s United už iba tri zásahy.

  1. SPURS, ARSENAL, UNITED, …? KTO SKONČÍ ŠTVRTÝ?

Mimoriadne atraktívna bude aj bitka o štvrtú priečku, ktorá už dlho nebola tak vyrovnaná ako v prebiehajúcej sezóne. Už niekoľko týždňov sa na štvrtej pozícii striedajú Tottenham, Manchester United, Arsenal či West Ham.

Posledný menovaný je podľa všetkého z hry von, keďže kladivári sa chystajú so svojim užším kádrom v závere koncentrovať najmä na Európsku Ligu. Kanonieri prehrali trikrát v rade, kohúti doma podľahli Brightonu a Red Devils sú od svojho optima takisto dlhodobo na míle vzdialení. Miestami máme pocit, že si tú Ligu majstrov ani nikto nezaslúži.

  1. TO NAOZAJ VYPADNE BURNLEY?

Zdá sa, že áno. Záchranársku misiu už prekvapujúco opustil Sean Dyche, ktorý bol v posledných rokoch synonymom klubu. Počas šiestich sezón medzi elitou Clarets jasne definovali svoju futbalovú DNA, lenže podľa všetkého už na miestenku medzi elitou nestačí.

Sterilná hra založená na nakopávaných loptách nemôže fungovať večne. Rok v The Championship môže Burnley z nášho pohľadu len a len pomôcť, pretože je potrebné pretočiť list a implementovať nové procesy.

  1. TEN HAG MANAŽÉROM UNITED, HAALAND DO CITY, SALAH S NOVOU ZMLUVOU

Ešte pred finišom aktuálneho ročníka dosť možno dostaneme odpovede aj na otázky týkajúce sa nasledujúcej sezóny. Všetky tri uvedené reálie sa zdajú byť hotovou vecou a bez okolkov rovno napíšeme, že pre prostredie Premier League by to boli mimoriadne pozitívne záležitosti.

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM PRENOSOV NA PREMIER SPORT

V najbližších dňoch navštívime vo vysielaní PREMIER SPORT až tucet štadiónov. Pozornosť pútajú predovšetkým dve londýnske derby, dočkáme sa aj bitky o Liverpool a zaujímavú konfrontáciu sľubuje aj priamy súboj o miestenku do Ligy majstrov medzi Arsenalom a Manchestrom United.

DOHRÁVKY
Streda 20.4.
20:40 PS1 Chelsea – Arsenal (komentuje M. Lukáč / 12. kolo)
20:55 PS2 Manchester City – Brighton (31. kolo)

Štvrtok 21.4.
20:40 PS1 Burnley – Southampton (K. Jakubovič / 31. kolo)

34. KOLO
Sobota 23.4.
13:00 PS1 Arsenal – Manchester United (štúdio: M. Skáčik)
15:55 PS1 Manchester City – Watford (M. Lukáč)
15:55 PS2 Leicester – Aston Villa
18:25 PS1 Brentford – Tottenham (M. Lukáč)
20:30 PS1 Záznam Norwich – Newcastle (K. Jakubovič)

Nedeľa 24.4.
14:55 PS1 Chelsea – West Ham (M. Lukáč)
14:55 PS2 Burnley – Wolverhampton
17:25 PS1 Liverpool – Everton (M. Lukáč)

Pondelok 25.4.
20:55 PS1 Crystal Palace – Leeds (M. Skáčik)