PL Focus 7: Aj Harry od Hendersonovcov by dal viac gólov

Ešte pred októbrovým asociačným termínom sme si zgustli na ďalšej porcii zápasov anglickej Premier League.

V 7. kole bolo potrebné si na to najvzrušujúcejšie počkať až do nedeľňajšieho večera. Ešte pred gala žrebovaním všetkých očkovaných ste sa mohli infikovať kvalitným futbalom, ktorý priniesol stret majstrov posledných štyroch ročníkov.

Nielen na súboj pri rieke Mersey, ale aj na ďalšie udalosti víkendu, si posvietime v nasledujúcich riadkoch. Čítate PL Focus.

DRUHÝ POLČAS NA ANFIELD MÔŽU PREMIETAŤ V KINÁCH

V úvodnom dejstve zápasu Liverpool vs. Manchester City zaujali akurát dve šance Phila Fodena, ktoré ale odišli do stratena. Po zmene strán to však bola futbalová krasojazda vyšperkovaná štyrmi gólmi.

City dvakrát prehrávalo, no domov odišlo po remízke 2:2 aspoň s bodom. Ústrednou postavou šlágra bol Mohamed Salah, na ktorého záblesky geniality musia byť hrdí všetci od Káhiry až po Aswan.

Za mešťanov skórovali Foden s De Bruynem, ale highlighty z ich tábora ovládol vynikajúci Bernardo Silva. Ten viackrát povodil červených po ihrisku ako bratislavský taxikár turistov z Pekingu. Zápas bol dosť aj o Jamesovi Milnerovi. Ten musel opäť zaskakovať za TAA. Milly mal miestami problém s rýchlosťou nebesky modrých, ale vyčítať mu nikto nič nebude. Nehanili sme po penalte Noblea, nebudeme ani jeho. Slovný pacifizmus je v dnešnej dobe predsa cenný.

WERNER SI MÔŽE DAŤ PIVO AJ NAPRIEK ZRUŠENÉMU OKTOBERFESTU

Pandemická situácia neumožňuje v krajine Magdaleny Neunerovej organizovať najväčšiu oficiálnu ožran párty na svete, ale Timo Werner si aj tak liter piva zaslúži. Cez víkend bol totiž práve on najvýraznejším strojcom triumfu 3:1 so Southamptonom.

Bývalý šváb a býk jeden gól strelil, jeden vypracoval a ďalší mu neuznal VAR. Tuchel zostavu podľa očakávania prerotavátoroval a nesklamali ani Chalobah s Chilwellom. Svätci bojovali, ale po červenej karte svojho kaplána kapitána JWP sa na viac nemali.

Pozor! Prichádza dôležitá informácia. Chelsea je na čele tabuľky. Ak tam bude aj na Boxing Day, tak zjem horalku na šírku.

OLD TRAFFORD TAKMER ZNOVA VYKRADNUTÝ

Do Divadla snov sa v poslednej dobe chodí pre body tak ľahko ako k Cibulkovej do bytu pre kožušiny z jazveca. Prednedávnom u Solskjaera vyhrala Villa a v 7. kole na niečo obdobné siahal aj Everton. Nebyť neuznaného gólu Yeriho Minu z 85. minúty, mohol už Ole Gunnar písať životopis na profesii.

Ronaldo znova neskóroval (nastúpil až v druhom polčase), Van De Beek zasa nehral a nikto nekopal penaltu. Ešte zmienka o Androsovi Townsendovi. Karamel mu zjavne chutí. V novom drese dal už 5 gólov v 9-tich súbojoch. Predtým v Krištáľovom paláci na rovnaký počet zásahov potreboval 79 duelov, čo je viac ako celé jedno poslanecké obdobie Romany Tabak.

XISCO MUNOZ SI ZASLÚŽIL VIAC…

Takto sa to nerobí do sršňovej matere… Watford sa stal prvým klubom v tejto sezóne, ktorý vyhodil manažéra. Po 10-tich mesiacoch na lavičke nováčika skončil bývalý tréner gruzínskeho šampióna Dinama Tbilisi.

Na jednej strane bolo zvláštne, že niekto s jeho životopisom vôbec dostal šancu pri takých persónach na trhu ako Allardyce, Pardew, Pearson, no ešte zvláštnejšie bolo to, ako skončil. Čakal to málokto, veď v minulej sezóne odviedol kus dobrej postupovej roboty a aj po postupe nehralo mužstvo zle. Hold rodina Pozzovcov chcela iný herný prejav a viac ako bilanciu 2-3-4.

Všetci fanúšikovia sa už ale môžu tešiť na majstrovské ťaženie Claudia Ranieriho zakončené spevom Andreu Bocelliho. Jedine že by nie.

CHLPATÝ HARRY OD HENDERSONOVCOV BY BOL NEBEZPEČNEJŠÍ

… na odvrátenie prekliatia pomáha výsadba rastlín s ostrými ostňami pred vchod do obydlia a umiestnenie kaktusov do okna, ako aj na stôl…

Túto radu sme našli na renomovanej stránke zaoberajúcej sa ezoterikou. Názov sme úmyselne zabudli. Hľadali sme možnosť ako pomôcť Harrymu Kaneovi s jeho streleckou potenciou. Jasne z toho vyplýva, že po reprezentačnej pauze bude po stranách a za bránou Tottenham Hotspur Stadium vysadených 18763 kaktusov.

Striker nedal gól ani v siedmom ligovom zápase, čím jasne demonštroval fakt, že hetrik do siete slovinskej Mury v Konferenčnej lige mal asi takú váhu ako semafor na križovatke D1 a D4. Aktuálne to naozaj vyzerá tak, že aj Harry od Hendersonovcov by bol pre súperove defenzívy nebezpečnejší ako on.