Chelsea proti Brightonu, majster zavíta do Londýna

V poradí 20. kolo anglickej Premier League bude v stredu pokračovať dvomi stretnutiami. 

O ďalšie tri body zabojujú na domácom trávniku futbalisti londýnskej Chelsea. Na Stamford Bridge si tentoraz pomerajú sily s hráčmi deviateho Brightonu.

The Blues si budú chcieť v prvom rade udržať kontakt s vedúcim duom. Po poslednom triumfe v Birminghame sa bodovo dotiahli na Liverpool, druhý celok Premier League však má jeden zápas k dobru. Na lídra z Manchestru stráca mužstvo Thomasa Tuchela šesť bodov.  

Aj Brightonu sa na Boxing Day konečne podarilo bodovať naplno. Výber Grahama Pottera si na Amex Stadium poradil s Brentfordom 2:0, čím ukončil jedenásťzápasovú sériu bez víťazstva.  

Čajky čakali na triumf viac ako tri mesiace. Vďaka pohľadným gólom Leandra Trossarda a Neala Maupaya sa vrátili späť do prvej desiatky súťaže. Na Chelsea to navyše v ostatných rokoch vedia, až tri vzájomné zápasy z piatich sa skončili remízou. S bodom by boli futbalisti Brightonu určite spokojní aj dnes večer.  

Rozbehnutí Citizens

Na veľkolepé víťazstvo 6:3 s Leicesterom bude chcieť úradujúci šampión nadviazať na štadióne nováčika. Nabudený Manchester City sa v 20. kole predstaví na Brentford Community Stadium v Londýne. 

Brentford sa po poslednej prehre s Brightonom prepadol na trinástu pozíciu v tabuľke. Napriek miernemu prepadu v závere budú včielky spomínať na rok 2021 s veľkým úsmevom.  

Historický postup medzi elitu by chcel výber Thomasa Franka v novom kalendárnom roku osláviť záchranou. Nakročené k nej majú The Bees veľmi dobre, aktuálne majú k dobru deväť bodov. 

Ani Arsenal a ani Liverpool nedokázali na Brentford Community Stadium zvíťaziť, zatiaľ čo úradujúci európsky šampión Chelsea zvíťazila na Brentforde len najtesnejším gólovým rozdielom 1:0.  

Rozbehnutí Sky Blues budú ale v aktuálnej streleckej forme pravdepodobne oveľa tvrdším orieškom. Citizens uspeli na štadiónoch súperov v Premier League päťkrát za sebou. V piatich dueloch nastrieľali až 15 gólov.  

Dnešní rivali si naposledy zmerali sily v roku 1997. Z tesného víťazstva 1:0 v FA Cupe sa vtedy radovali futbalisti Manchestru City.  

Program 20. kola Premier League – STREDA
PS1 20:25 Chelsea FC – Brighton (komentuje M. Skáčik)
PS2 21:10 Brentford FC – Manchester City