Poradí si opäť Arsenal s vlkmi?

Arsenal sa v dohrávke 20. kola pokúsi o tretie víťazstvo v rade a zároveň druhé víťazstvo s Wolverhamptonom Wanderers v rámci jedného mesiaca. 

Kanonieri si pred dvomi týždňami v 24. kole poradili na Molineux Stadium 1:0. Víťazný gól strelil už v úvodnej polhodine zápasu brazílsky stopér Gabriel

Opäť pôjde o mimoriadne dôležité stretnutie. Rivalov v boji o postup do európskych pohárov delia od seba v tabuľke iba dva body. Arsenal má okrem mierneho náskoku ešte jednu dohrávku v rukáve. 

Dnes budú napriek tomu hrať oba tímy na víťazstvo. Arsenal by sa v prípade triumfu neodtrhol len od Wolves, v tabuľke by preskočil piaty West Ham a za ManUnited by zaostával iba o bod. Diabli navyše odohrali až o tri stretnutia viac, takže situácia by pred kľúčovou fázou sezóny vyzerala pre The Gunners veľmi nádejne. 

Zle rozohrané to nemajú ani vlci, ktorým patrí siedme miesto. Prepracovali sa naň úplne zaslúžene po dvoch fantastických výsledkoch. Poradili si s konkurenčným Tottenhamom i Leicesterom.  

Celkovo sú zverenci Bruna Laga vo vynikajúcej forme. Prehrali iba jeden ligový zápas z posledných ôsmich, pričom až šesťkrát sa radovali z víťazstva.  

Večer to bude ale nesmierne ťažké. Arsenal doma prehral iba dva zápasy z trinástich, po Liverpoole a ManCity má najlepší domáci rekord v súťaži.  

Víťazstvá na Emirates Stadium ale nie sú pre vlkov úplne cudzie. Minulý rok dokázali na severe Londýna zvíťaziť 2:1 po góloch Neta a Podenca. Hrýzť budú určite aj dnes. 

Program Premier League – dohrávka
Arsenal FC – Wolverhampton Wanderers (komentuje M. Lukáč)