Potvrdí Burnley formu?

V strede týždňa sa o slovo opäť prihlási anglická Premier League. Na programe je dohrávka 22. kola. Burnley privíta na Turf Moor utrápený Leicester City. 

A dohrávku sa pokúsi využiť k tomu, aby sa konečne prepracovalo do bezpečia zo zostupového pásma. Momentálne sa The Clarets veľmi darí, majú všetky predpoklady k tomu, aby sa im to podarilo.

Burnley má v posledných týždňoch nesmierne nabitý program. Okrem tradičných ligových kôl musí dobiehať zameškané, pretože práve spolu s Leicesterom odohralo v ročníku najmenej zápasov. Náročný kalendár ale zvláda s veľkým prehľadom. V posledných troch zápasoch Burnley nazbieralo sedem bodov. 

Vyhralo v Brightone a následne doma prekvapilo ambiciózny Tottenham. Cez víkend sa v Londýne The Clarets podelili s Crystal Palace a posunuli sa na 18. miesto tabuľky. Na záchranu strácajú už iba bod.

Leicester City je na tom aktuálne oveľa horšie. Ligový zápas nevyhral už päť kôl. Naposledy nestačil na Wolverhampton, na Molineux Stadium prehral 1:2. Aj preto líškam v tabuľke patrí až 13. miesto.

Ak sa pozrieme na posledné vzájomné zápasy tak zistíme, že súboje bývajú veľmi vyrovnané. Posledné dve stretnutia skončili remízou. Burnley v domácom prostredí dvakrát v rade Leicester obralo o body a dnes sa o to pokúsi do tretice.

Program 22. kola Premier League – dohrávka
PS1 20:40 Burnley FC – Leicester City (komentuje M. Lukáč)