Chelsea stratila ďalšie body, Liverpool udržal krok s lídrom (Premier League 17. kolo)

Na dvoch štadiónoch v Anglicku sme vo štvrtok uzavreli vložené 17. kolo anglickej Premier League.

O tri body sa bojovalo v Londýne a Liverpoole. V oboch prípadoch boli domáce výbery horúcimi favoritmi na zisk troch bodov. Chelsea ale úlohu favorita nedokázala splniť, pretože na Stamford Bridge iba remizovala s Evertonom 1:1.

Liverpoolu sa naopak podarilo na Anfielde zaknihovať ďalšie dôležité víťazstvo. Skóre však museli domáci otáčať, pretože prvý gól strelil Jonjo Shelvey.

The Reds dokázali vývoj stretnutia otočiť ešte v prvej polhodine. Do čierneho sa v priebehu štyroch minút trafili Diogo Jota a Mohamed Salah. Gólovú bodku dal tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Trent Alexander Arnold. Liverpool stráca aj po 17. kole na Manchester City bod, londýnska Chelsea už štyri.