Podarí sa Hearts opäť okradnúť majstra?

O nedeľný futbalový predkrm sa postará futbalová lahôdka zo Škótska. Líder tabuľky zavíta v rámci 18. kola Premiership do Tynecastle Parku v Edinburghu. 

V hlavnom meste krajiny sa Rangers na druhý pokus posnažia zdolať ligového nováčika. V prvom vzájomnom stretnutí sezóny utieklo jazdcom víťazstvo doslova medzi prstami. 

Hearts dokázali v 90. minúte zásluhou Craiga Halketta vyrovnať na konečných 1:1 a nakoniec nečakane obrali veľkého favorita o dva body. Ako sa postupom času ukázalo, nešlo o žiadnu náhodu. Srdiečkam sa po návrate medzi elitu darí nad očakávania. Po sedemnástich odohraných zápasoch figurujú na vynikajúcom treťom mieste tabuľky. 

Na Rangers, ktorí majú ešte jeden zápas k dobru, ale strácajú deväť bodov. Stratu sa pokúsia v domácom prostredí znížiť. Bude to však nesmierne náročné, pretože obhajca titulu sa dostal do obdivuhodnej formy. 

Zverenci Giovanniho van Bronckhorsta vyhrali päť ligových zápasov v rade. Úspech nakoniec slávili aj v Európskej lige. Napriek remíze s Lyonom postúpili práve spolu s francúzskym tímom do vyraďovacej fázy. 

Teraz si jazdci nachvíľu od pohárových povinností odpočinú a môžu sa naplno sústrediť na ligu. V nej si budú chcieť vypracovať čo najväčší náskok pred dotierajúcim sa Celticom, ktorý stráca na rivala len štyri body.  

Program 17. kola Premiership 
Heart of Midlothian – Rangers 
(komentuje F. Mentel)