Podarí sa West Bromu bodovať naplno?

West Bromwich Albion patrí v Championship k favoritom na postup do Premier League. Do istej miery zatiaľ papierové predpoklady napĺňa.

V ôsmich kolách doteraz nenašiel premožiteľa a dnes sa mu do cesty postaví londýnsky Queens Park Rangers.

Zverenci francúzskeho trénera Valeriena Ismaela síce ešte neprehrali ani jediné stretnutie, čo sa okrem nich v druhej najvyššej súťaži v Anglicku podarilo iba futbalistom Bournemouthu. V posledných troch zápasoch sa však zakaždým delili a zbytočne tak stratili šesť bodov.

Postupne remizovali s Millwallom, Derby a naposledy aj s Prestonom. Všetky tri kluby figurujú v druhej polovici tabuľky a preto tieto deľby bodov musia futbalisti West Bromu považovať za straty. Problém mali najmä v ofenzíve, v troch stretnutiach napli sieť iba dvakrát.

Na víťaznú vlnu sa budú chcieť hráči West Bromwichu naladiť v domácom súboji s . Londýnčanom sa v predchádzajúcich troch kolách nepodarilo ani raz bodovať naplno. Po remíze 3: 3 s Readingom dokonca dvakrát vyšli bodovo naprázdno. Podľahli prvému Bournemouthu a minulý víkend aj Bristolu a po dvoch prehrách klesli na priebežné ôsme miesto ligovej tabuľky.

Do dnešného zápasu ale pôjdu Londýnčania povzbudení vynikajúcim úspechom v Ligovom pohári. Už v treťom kole dokázali v domácej pohárovej súťaži číslo dva ukončiť púť slávneho Evertonu, keď o svojom postupe rozhodli v penaltovom rozstrele. V osemfinále to budú mať o niečo jednoduchšie, narazia v ňom totiž na treťoligový Sunderland.

Program Sky Bet Championship 9. kolo 
West Bromwich – QPR (komentuje K. Jakubovič)