Poistí si Milton Keynes druhé miesto v tabuľke? 

V anglickej League One vstupujeme do záverečnej fázy. Ďalší dôležitý krok k postupu do Championship môžu urobiť hráči MK Dons, ktorí na domácom trávniku privítajú futbalistov Sheffieldu Wednesday.  

Aj hostia majú jednoznačne o čo hrať. Po roku v tretej lige túžia po návrate do Championship a ich sen sa stále môže stať skutočnosťou napriek tomu, že sa momentálne nachádzajú až na 7. mieste tabuľky. Na piate Wycombe a šiesty Sunderland strácajú iba tri body. 

Štvrtý a piaty celok priebežného poradia pritom odohral až o dva súťažné zápasy viac. Black Cats zo Sunderlandu majú na konte o jeden ligový duel viac. Šance na postup do play-off sú preto stále reálne. Nevýhodou Sheffieldu je, že všetci rivali sú momentálne vo vynikajúcej forme.  

Podobne ako hráči Milton Keynes, ktorí ťahajú dokonca najúspešnejšiu sériu bez prehry v League One. Premožiteľa nenašli v pätnástich ligových dueloch v rade. Aj z tohto pohľadu to dnes bude pre hostí mimoriadne náročné.    

Ani fanúšikovia Sheffieldu sa však momentálne nemajú na čo sťažovať. Z pätnástich duelov prehrali ich miláčikovia iba dva. Aktuálne Sheffield Wednesday ťahá šesťzápasovú sériu bez prehry, naposledy sa podelil s Boltonom Wanderers.  

V prvom vzájomnom zápase sezóny sa hráči Sheffieldu postarali o parádny obrat. Prehrávali od 47. minúty po góle Twineho. V poslednej desaťminútovke ale dokázali pred vlastnými fanúšikmi skóre stretnutia otočiť. Hrdinom Sheffieldu sa napokon stal striedajúci Josh Windass. 

Zaujímavý duel bude pre vás na PREMIER SPORT 1 komentovať Filip Mentel. Začíname o 20:40. 

Program 43. kola League One 
20:40 PS1 MK Dons – Sheffield Wednesday (komentuje F. Mentel)