Poistia si kanonieri prvú štvorku? 

Z dôvodu štvrťfinálových súbojov v FA Cupe bude sobotný program anglickej Premier League o niečo chudobnejší. Poobede uvidíme atraktívny duel vo Villa Parku, kde Aston Villa privíta štvrtý Arsenal. 

Najúspešnejší tím v histórii FA Cupu z najstaršej pohárovej súťaže tento rok vypadol predčasne a preto sa môže naplno koncentrovať na Premier League. V nej to má po rokoch rozbehnuté viac ako dobre. Dnes si môže poistiť štvrté miesto v tabuľke. 

Arsenal má o bod viac ako piaty Manchester United, pritom odohral o dve stretnutia menej. Túto výhodu potrebujú zverenci Mikela Artetu využiť vo svoj prospech. 

Naposledy sa im to nepodarilo. V domácom šlágri podľahli Liverpoolu 0:2 a prišli o vynikajúcu päťzápasovú víťaznú šnúru. V Birminghame sa pokúsia odštartovať novú.  

Proti bude Aston Villa, ktorá sa po sérii výborných výsledkov pod vedením Stevena Gerrarda vyšplhala na vynikajúce 9. miesto tabuľky. Na pohárovú Európu to už pravdepodobne v tomto ročníku stačiť nebude, ale pokiaľ existuje matematická šanca, Villans o ňu určite zabojujú. 

Prvý vzájomný zápas aktuálneho ročníka ovládli kanonieri na Emirates Stadium 3:1. Z Villa Parku však odchádzali dvakrát v rade ako porazení. V oboch posledných prípadoch prehrali tesne 0:1.  

Program 30. kola Premier League
PS1 Aston Villa – Arsenal FC