Poradí si Kilmarnock s obľúbeným súperom?

V stredu večer uvidíme v škótskom Ligovom pohári stret dvoch druholigových rivalov. Kilmarnock vyzve v domácom prostredí Partick Thistle a pokúsi sa zveľadiť priaznivú štatistiku zo vzájomných stretnutí.

Kilmarnock vstúpil do turnaja úspešne, v prvom kole si poradil 3:1 s Fraserburghom. Kilmarnock však inkasoval už v piatom zápase z posledných šiestich a na zadné vrátka by si mal proti silnejším súperom určite dávať pozor.

Aj hosťujúci Partick Thistle vstúpil do turnaja víťazným spôsobom. Na úvod si poradil s tímom Stenhousemuir tesne 2:1. Obaja rivali tak majú spoločne s prvým Montrose 3 body, víťaz duelu by sa mohol dočasne prepracovať do čela. Určite pôjde o jeden z kľúčových duelov skupiny.

Naposledy na seba dnešní rivali narazili v marci tohto roku. Súboj skončil 2:1 v prospech Kilmarnocku, ktorý je vo vzájomných zápasoch všeobecne úspešnejší. Vyhral 12 zápasov z 27, zatiaľ čo Partick Thistle vyhral iba 4 stretnutia. Až jedenásť duelov skončilo nerozhodným výsledkom.

Hráči Kilmarnocku sú v Rugby Parku veľmi nebezpeční v útočnej tretine, skórovali v deviatich domácich zápasoch v rade. Hostia naopak inkasovali v šiestich zápasoch 8 gólov a preto stávkové kancelárie považujú za mierneho favorita duelu domáci výber.

Škótsky ligový pohár
20:40 PS1 Kilmarnock – Partick Thistle (komentuje Róbert Kmeťo)