Poradí si konečne Barcelona s Maccabi?   

Program televízie PREMIER SPORT v strede týždňa osviežime atraktívnym basketbalovým duelom Euroligy medzi FC Barcelonou a Maccabi Tel Aviv. Domáci budú chcieť prelomiť smolu s izraelským tímom a potvrdiť úlohu favorita.  

Barcelonský basketbalový tím je aktuálne najlepším tímom súťaže. Z dvadsiatich siedmich zápasov vyhrali Katalánci 21! Prehrali iba šesť stretnutí a vopred si zabezpečili prvé miesto v tabuľke. Posledný zápas základnej časti môžu využiť ako prípravu na play-off

Do vyraďovacej fázy sa kvalifikovali aj basketbalisti Maccabi Tel Aviv. Aktuálne figurujú na šiestom mieste tabuľky. Okrem dnešného súboja majú ešte jeden zápas k dobru a svoje postavenie ešte môžu vylepšiť. V súboji s katalánskym gigantom si budú veriť.  

Barcelonu totiž zdolali štyrikrát v rade, naposledy v októbri minulého roka 85:68. Barca si dokázala s izraelským celkom poradiť naposledy v roku 2019.  

Blaugranas sa budú spoliehať na Nikolu Mirotiča, ktorý je v posledných dvoch sezónach nesmierne produktívny. V aktuálnej sezóne má priemer 17 bodov na zápas. Lídrom ofenzívy Maccabi je Chorvát Ante Žižić s priemerom 15,5 boda na zápas.  

Favoritom atraktívneho duelu budú domáci, tí už však v porovnaní s hráčmi Maccabi nemajú o čo hrať a do zápasu určite nepôjdu takí namotivovaní. V prospech izraelského tímu hrá aj aktuálna forma. Maccabi vyhralo v európskej a domácej súťaži osem zápasov v rade, zatiaľ čo Katalánci prehrali dva zápasy z piatich.  

Priamy prenos zo zápasu FC Barcelona – Maccabi Tel Aviv vám ponúkneme na PREMIER SPORT 1 o 19:55.