Potvrdí Arsenal formu?

Anglická Premier League v nedeľu pokračuje atraktívnymi súbojmi 28. kola. Okrem šlágra na Etihad Stadium vám ponúkneme aj zaujímavú bitku dvoch severolondýnskych celkov na Vicarage Road

Štadióny Arsenalu a Watfordu od seba delí menej ako desať kilometrov. Napriek tomu medzi mužstvami nepanuje taká rivalita, ako napríklad medzi The Gunners a Spurs.  

To ale neznamená, že dnes nepôjde o veľa, práve naopak. Arsenal chce preniknúť do prvej päťky, zatiaľ čo Watford by sa rád dostal čo najďalej od zostupového pásma. 

V posledných týždňoch sa mu hlavný cieľ sezóny napĺňať nedarí. Sršne vyhrali iba jeden ligový zápas zo štrnástich, vďaka čomu sa prepadli až na predposledné miesto tabuľky.  

Kanonieri naopak prežívajú v posledných týždňoch veľmi dobré obdobie. Na Vicarage Road sa pokúsia už o štvrté víťazstvo v rade. Naposledy to bolo ale veľmi tesné. Wolverhampton zdolali až vďaka neskorému gólu Alexandra Lacazetta. Francúz pretlačil loptu do siete až v 5. minúte nadstaveného času. 

Pokiaľ ide o vzájomné súboje, Arsenal v nich rozhodne nemá v posledných rokoch navrch tak, ako by možno mnohí fanúšikovia očakávali. Posledné dva vzájomné súboje na Emirates Stadium vyhrali kanonieri najtesnejším gólovým rozdielom, na Vicarage Road však pri posledných dvoch návštevách remizovali a prehrali.  

Program 28. kola Premier League 
PS1 Watford FC – Arsenal FC (komentuje M. Lukáč) 
PS1 Manchester City – Manchester United (M. Lukáč, K. Jakubovič) 

Záznamy na PREMIER SPORT 1 
11:00 Aston Villa –Southampton FC (M. Skáčik)