Posledný duel rozhodla 96. minúta. Dočkáme sa drámy aj dnes?

Pondelkový večer nám spríjemní dohrávka 8. kola anglickej Championship.

Middlesbrough v minulej sezóne skončilo ako prvý tím pod čiarou postupu do play-off, od ktorého ho delilo len päť bodov. V aktuálnom ročníku, v ktorom jeho priaznivci verili, že sa ich miláčikovia ešte viac priblížia k návratu do Premier League, však zatiaľ len neveriacky krútia hlavami. The Boro patrí v tabuľke až 22. miesto, je teda opäť pod čiarou, tentokrát ale nie do play-off, ale od záchrany. Do konca súťaže je však ešte ďaleko a priaznivci klubu sídliaceho na Riverside Stadium dúfajú, že k jedinej výhre zo siedmich ligových zápasov už čoskoro pribudnú ďalšie.

Príležitosť na to bude mať Middlesbrough v pondelok večer, keď vo svojom stánku privíta nováčika súťaže Sunderland. Čierne mačky ale ani zďaleka nepripomínajú ustrašeného novica. Naopak, do súťaže vstúpili viac ako solídne a na konte majú už 11 bodov. V prípade plného bodového zisku v tomto stretnutí by dokonca poskočili do top päťky tabuľky.

Oba tímy sa môžu pochváliť solídnou ofenzívou, domáci nastrieľali doteraz 10 gólov, hostia ešte o jeden viac. Horšie je to u Middlesbrough z pohľadu defenzívy, s 12 inkasovanými zásahmi je druhou najhoršou v celej súťaži. Sunderland ťahal loptu zo svojej siete len 8-krát.

Pre kluby pôjde o prvé vzájomné meranie síl od sezóny 2017/18. V nej sa stretli hneď trikrát, v FA Cupe zvíťazil Middlesbrough 2:0, v lige 1:0 a v odvete v Sunderlande sa body delili po prestrelke 3:3, keď domáci Callum McManaman vyrovnal v 96. minúte.

Či budeme svedkami podobnej drámy aj tentokrát sa dozvieme v pondelok od 20:55 v priamom prenose PREMIER SPORT 1. Komentátorom duelu bude Karol Jakubovič.