Postará sa Villarreal o ďalšie prekvapenie?

Liverpool je jednou nohou vo finále Ligy majstrov UEFA. V semifinálovej odvete v Španielsku sú The Reds odhodlaní dokončiť prácu, zatiaľ čo domáci Villarreal sa pokúsi o ďalší zázrak.

Zverenci Jurgenna Kloppa vyhrali v prvom zápase na Anfield Road 2:0. Mužstvo Unaia Emeryho ale v tejto sezóne netreba predčasne odpisovať, o čom sa nedávno presvedčili futbalisti Juventusu i Bayernu Mníchov.

Liverpool je ale v tejto sezóne o úroveň vyššie. Ešte stále je v hre o populárne quadruple. V tejto sezóne už stihol vybojovať anglický ligový pohár, prebojoval sa do finále FA Cupu a na Manchester City stráca v Premier League iba jeden bod.

Zatiaľ čo úspech v domácej lige nemajú The Reds vo vlastných rukách, od postupu do finále Ligy majstrov ich delí už iba 90 minút. Vonku vyhrali v tejto sezóne milionárskej súťaže všetkých päť zápasov, zakaždým strelili aspoň dva góly.

Posledný vzájomný pohárový súboj Villarrealu s Liverpoolom na Estadio La Ceramica sa skončil triumfom žltej ponorky. V semifinále Európskej ligy vyhrali Španieli 1:0. Na postup do finále im to ale napokon nestačilo, pretože The Reds vyhrali odvetný súboj na Anfield Road rozdielom triedy.

Semifinálový súboj Ligy majstrov vysielame na PREMIER SPORT 2 o 20:15. Priamy prenos budú pre vás komentovať Matúš Lukáč a Marek Skáčik