Potrápi Leeds slávnejšieho rivala?

Leeds United sa v nedeľu popoludní pokúsi dosiahnuť prvé víťazstvo v sezóne. Bude to extrémne náročné, na Elland Road zavíta ambiciózny Liverpool.

The Whites okupujú po troch kolách 15. miesto v tabuľke. Na konte majú dva body za dve remízy. Liverpool ešte v tejto sezóne neprehral. Po suverénnych víťazstvách s Norwichom a Burnley ale prišla prvá strata za domácu remízu s Chelsea.

Minuloročný nováčik prežil fantastickú minulú sezónu. V 38 dueloch nazbieral tím Marcela Bielsu 59 bodov a nakoniec zakončil ročník za dvojicou severolondýnskych mužstiev na 9. mieste.

Posledný vzájomný duel na Elland Road skončil remízou 1:1. Predtým sme videli dramatickú prestrelku na Anfield Road s lepším koncom pre domácich. Leeds United sa bude chcieť vyhnúť syndrómu druhej sezóny. Za každú cenu sa plánuje udržať medzi elitou. Argentínsky tréner má dostatočne kvalitný káder na to, aby mohol opäť zabojovať aj o účasť v európskych pohároch.

Liverpool vstupuje do veľmi náročného obdobia. The Reds budú hrať zápas každý tretí deň. V stredu ich čaká úvodný duel Ligy majstrov proti milánskemu AC. Následne v lige privítajú Crystal Palace a potom ich v ligovom pohári vyzve Norwich. Vysoké tempo bude pokračovať aj ďalší týždeň. Po ligovom súboji s Brentfordom si zverenci Jurgena Kloppa urobia výlet do Porta.

Program 4. Kola Premier League 
PS1 17:25 Leeds United – Liverpool FC (komentuje M. Lukáč)