Potvrdí Everton v dohrávke papierové predpoklady?

Dohrávku 4. kola anglickej Premier League bude hostiť Goodison Park v Liverpoole. Karamelky v ňom privítajú Burnley, ktoré stále čaká na prvý trojbodový zápis.

Zverenci Seana Dychea zatiaľ získali iba jeden bod za remízu s Leeds United tesne pred reprezentačnou prestávkou, predtým nestačili na Brighton a Liverpool.

Tento raz si to v dohrávke rozdajú s ďalším liverpoolskym klubom a opäť budú plniť úlohu outsidera. Everton vkročil do nového ligového ročníka s novým trénerom Rafaelom Benitézom správnou nohou.

V troch kolách vybojoval sedem bodov. Podobne ako Burnley, aj The Toffees si delili body s Leedsom, no okrem toho si dokázali poradiť so Southamptonom a naposledy aj Brightonom.

Everton sa bude opäť usilovať o miestenku do jednej z európskych súťaží. V minulej sezóne mu to pod vedením Carla Ancelottiho napriek dychberúcemu začiatku ročníka nevyšlo. Ďalší pokus tak budú mať  „karamelky“ s bývalým trénerom Liverpoolu, či Newcastlu.

Španielsky lodivod bude mať minimálne na jeseň veľkú výhodu. Na rozdiel od najlepších tímov minulého ročníka jeho mužstvo nepôsobí ani v jednej európskej súťaži a tak bude môcť lepšie rozložiť sily na ligové zápasy.

Burnley pri poslednej návšteve Liverpoolu Goodison Park vykradlo, v  marci zdolalo Everton po vynikajúcej prvej polhodine 2:1. Na Turf Moor sa tri mesiace predtým zrodila remíza 1:1.

Program 4. Kola Premier League 
PS1 20:55 Everton FC – Burnley FC (komentuje M. Skáčik)

Záznam:
PS1 16:20 St. Johnstone – Rangers (F. Mentel)