Potvrdí Leeds formu aj v Londýne? 

V pondelok večer je na programe anglickej Premier League dohrávka 34. kola

Leeds United chce potvrdiť vynikajúcu formu v závere sezóny. The Whites neprehrali ani jeden zápas z predchádzajúcich štyroch, pričom až v troch stretnutiach bodovali naplno. Naposledy zostrelili priameho konkurenta v boji o záchranu, s Watfordom si poradili rozdielom triedy. 

Tentoraz sa im do cesty postavia The Eagles z Londýna. Tým sa naopak v posledných týždňoch nedarilo, pripísali si až tri prehry v rade. Okrem ligových s Leicesterom a Newcastlom podľa očakávania ukončili púť aj v FA Cupe, keď v semifinále nestačili na favorizovanú Chelsea. 

Ani jeden z tímov ešte nemá istotu záchrany. O niečo lepšie sú na tom zatiaľ hráči Crystal Palace, ktorým so ziskom 37 bodov patrí v tabuľke Premier League 14. miesto. Futbalisti Leedsu nazbierali o štyri body menej, pred zostupom ohrozeným Burnley majú iba päťbodový náskok.  

Prvý vzájomný duel sezóny zvládli lepšie The Whites. Bolo to však nesmierne tesné až do záverečných sekúnd, o ich víťazstve na Elland Road rozhodol až v tretej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Raphinha.  

Priamy prenos bude pre vás od 20:55 na PREMIER SPORT 1 komentovať Marek Skáčik.

Program 34. kola Premier League
PS1 Crystal Palace – Leeds United (komentuje M. Skáčik)