Vlci navštívia Old Trafford

Program 21. kola anglickej Premier League uzavrieme pondelkovou dohrávkou v divadle snov. Manchester United privíta na Old Trafford nevyspytateľný Wolverhampton Wanderers a pokúsi sa nadviazať na dobré výkony pod vedením Ralfa Rangnicka.

Nemecký tréner viedol United do štyroch ligových zápasov a ani z jedného z nich neodchádzal jeho tím ako porazený. Rangnick zatiaľ stratil iba dva body za remízu s Newcastlom United. 

Naposledy si diabli v domácom prostredí poradili s Burnley. Cristiano Ronaldo strelil v pätnástom zápase už svoj ôsmy gól. Portugalčan je najlepším strelcom Red Devils v sezóne, s piatimi gólmi mu sekunduje jeho krajan Bruno Fernandes. 

Wolverhampton má v tejto sezóne napriek vynikajúcim výsledkom so strieľaním gólov veľké problémy. V osemnástich zápasoch napli vlci sieť iba trinásťkrát. Najúspešnejším strelcom je zatiaľ so štyrmi gólmi Kórejčan Hwang Hee-Chan. 

Bruno Lage sa na druhej strane môže spoliehať na vynikajúcu defenzívu, ktorá si dokázala až v piatich zápasoch z posledných siedmich udržať čisté konto. Celkovo inkasovala v tejto sezóne iba štrnásťkrát. 

Vlci odohrali v tejto sezóne 18 zápasov, rovnako ako diabli a nazbierali iba o šesť bodov menej. Stratu sa v divadle snov pokúsia skresať. Súboje s United im však v poslednej dobe veľmi nechutia, nevyhrali ani jeden duel z piatich.

Program 21. kola Premier League
PS1 18:25 Manchester United – Wolverhampton Wanderers (komentuje M. Skáčik)