Predvedú Hibs ďalší gólový koncert?

V utorok večer pokračuje skupinová fáza škótskeho Ligového pohára. Hibernian sa pokúsi nadviazať na fantastický výsledok z prvého zápasu.

Pred tromi dňami zostrelili na Easter Road v Edinburghu Clyde 5:0. Všetky góly nastrieľali Hibs v úvodnom dejstve a v druhom mohli šetriť sily. Hetrik si pripísal Christian Doidge.

Minulý rok dokráčali hráči Hibernians až do finále Ligového pohára, v ktorom však podľahli Celticu. V Premiership to ale taká jazda ani zďaleka nebola. Tradičný celok z hlavného mesta obsadil v lige až 8. miesto a preto musí bojovať o postup v skupinovej fáze.

Aj tentokrát si zmeria sily s treťoligovým mužstvom. O body sa pokúsi favorita obrať Falkirk, ktorému sa v prvom zápase podarilo bodovať naplno.

Bolo to však poriadne dramatické, pretože o víťazstve s druholigovým Mortonom rozhodli až v penaltovom rozstrele, ktorý sa v Ligovom pohári kope okamžite po uplynutí základného hracieho času.

V tejto sezóne sú však priority tímu Johna McGlynna niekde inde. Falkirk bude bojovať o návrat do Championship, ktorú si zahral naposledy v roku 2020.

Hibernians vyhrali oba posledné zápasy na štadióne Falkirku a víťazstvo, ktorým by si upevnili prvé miesto v tabuľke, sa od nich očakáva aj dnes.

Škótsky ligový pohár
20:40 PS1 Falkirk – Hibernian (komentuje Róbert Kmeťo)