Drámu na Old Trafford rozhodol Ronaldo (Premier League 14. kolo)

Vložené 14. kolo anglickej Premier League je za nami. Zakončili sme ho dvomi atraktívnymi stretnutiam.

Na severe Londýna sme videli bitku dvoch mestských rivalov. Favoritom bol domáci Tottenham, ktorý však doteraz neuspel ani v jednom zo štyroch bitiek o Londýn. Antonio Conte a jeho zverenci boli pripravení negatívnu bilanciu s rivalmi vylepšiť.

Začali dobre, do vedenia sa dostali už v 12. minúte po tom, čo nešťastným spôsobom prekonal vlastného brankára Sergi Canos. Tottenham mal územnú i streleckú prevahu a túžil vedenie čo najskôr zvýšiť.

Podarilo sa mu to až po zmene strán. Po rýchlom brejku a vynikajúcej prihrávke Sergia Reguilóna rozvlnil sieť kórejský sympaťák Heung-Min Son. Spurs si poradili s Brentfordom 2:0 a vyhrali prvé derby v sezóne.

To najlepšie na záver. Čerešničkou na torte bol šláger kola na Old Trafford medzi Manchestrom United a londýnskym Arsenalom. Súboj odvekých rivalov rozhodne nesklamal, práve naopak.

Skóre sa menilo už po trinástich minútach. Do vedenia išli kanonieri. Úvodný gól strelil klenot The Gunners Emile Smith Rowe. Tesné vedenie si však hostia v prvom polčase udržať nedokázali. Po prihrávke Freda vyrovnal Bruno Fernandes.

Po zmene strán zaúradovala najväčšia zbraň domácich a zároveň najväčšia hviezda na trávniku Po chybe obrany Arsenalu sa k lopte dostal rýchlonohý Marcus Rashford a ten ako na podnose naservíroval loptu Cristianovi Ronaldovi, ktorý sa v šestnástke nemýli. Bol to jeho gól s poradovým číslom 800.

Diabli sa ale z vedenia dlho neradovali. Expresne rýchlo odpovedal nórsky talent Martin Odegaard. Posledné slovo v zápase mal ale aj tak hviezdny Portugalčan. Zákrok na Freda v pokutovom území musel preveriť systém VAR a ten napokon rozhodol v prospech United. Na biely bod si postavil loptu Ronaldo a bombou pod brvno rozhodol o dôležitom triumfe domácich.