West Ham sa postaral o ďalší šok, Liverpool zachránil Origi (Premier League 15. kolo)

Elitná futbalová súťaž v Anglicku pokračovala zápasmi 15. kola.

Neuveriteľní kladivári neprestávajú udivovať. V šlágri kola sa postarali o fantastický obrat. Londýnske derby sa pritom pre nich nevyvíjalo podľa predstáv. Po góle Thiaga Silvu prehrávali už v úvodnej polhodine.

The Hammers sa prvýkrát presadili v 40. minúte. Hlavný rozhodca Andre Marriner posúdil zákrok Edouarda Mendyho ako nedovolený a loptu si na biely bod postavil Manuel Lanzini. Argentínsky technik sa oprel do lopty a presnou strelou k ľavej žrdi vyrovnal.

Posledné slovo v prvom polčase však mali Blues. Mason Mount pridal k asistencii aj gól. Vynikajúcou strelou z prvej dal dôležitý gól do šatne. Domácim futbalistom ale napokon nohy nepodlomil.

Po zmene strán predviedli pred zrakom svojich fanúšikov vynikajúci obrat. V 56. minúte k nemu zavelil vo forme hrajúci Jarrod Bowen. Dielo bolo dokonané tri minúty pred koncom riadneho hracieho času. Nečakaným hrdinom sa po prihrávke Antonia stal striedajúci obranca Arthur Musuaku. West Ham si v domácom prostredí poradil s Chelsea 3:2.

Futbalisti Newcastlu United sa konečne dočkali. V 15. kole zaknihovali svoje prvé víťazstvo v sezóne. V domácom stretnutí si straky poradili s Burnley najtesnejším gólovým rozdielom. O jediný zásah sa postaral kanonier Callum Wilson.

Tesný triumf si pripísal aj Liverpool. Na Molineux Stadium to nemal jednoduché. Domáca obrana fungovala dokonale, najlepší útok v Premier League sa nedokázal presadiť. The Reds zachránil až v nadstavenom čase striedajúci talizman Jurgena Kloppa Divock Origi.

Ďalšie tri body si do tabuľky pripísali futbalisti Manchestru City. Na Vicarage Road vo Watforde zvíťazil obhajca titulu 3:1 po dvoch góloch Bernarda Silvu a jednom zásahu Raheema Sterlinga. Citizens využili stratu Chelsea a prvýkrát v sezóne sa prepracovali do čela Premier League.