Gólový koncert ManCity, Villans splnili povinnosť (Premier League 17. kolo)

Nabitý decembrový program anglickej Premier League pokračoval súbojmi 17. kola.

A rozhodne bolo na čo pozerať. Na Carrow Road do Norwichu si prišli pre body hráči Aston Villy. Výlet na štadión posledného celku súťaže bol pre nich napokon úspešný. Skóre otvoril už po pol hodine hry talentovaný Jacob Ramsey. Mladý odchovanec je pre birminghamský klub čím ďalej dôležitejší a Steven Gerrard môže byť štastný, že ho má v tíme.

Podobne ako Ollieho Watkinsa, ktorý víťazstvo Villans v Norwichi tri minúty pred koncom spečatil. Kanáriky ostávajú aj po sedemnástom hracom dni na poslednom mieste tabuľky.

Oveľa väčšiu šou sme videli na Etihad Stadium, kde aktuálny majster privítal Leeds United. Zverenci Pepa Guardiolu sa totálne utrhli z reťaze, skóre otvoril už v 8. minúte ospevovaný Phil Foden. O päť minút neskôr zvýšil na 2:0 najdrahší Brit v histórii futbalu Jack Grealish. A to nebolo ani zďaleka všetko. Vynikajúci výkon Citizens v prvom polčase korunoval gólom na 3:0 Kevin de Bruyne.

Kto by si bol po úvodnej 45-minútovke pomyslel, že tá druhá môže byť ešte lepšia. Sky Blues boli pri chuti a boli odhodlaní svojich fanúšikov v strede týždňa poriadne pobaviť. A to sa im náramne podarilo, pretože po zmene strán strelili ešte o jeden gól viac a nakoniec oslavovali najvyšší triumf v sezóne, ktorým si upevnili prvé miesto v tabuľke.

Premier League 17. kolo
Norwich City – Aston VIlla 0:2 (0:1)
Góly: 34. Ramsey, 87. Watkins

Manchester City – Leeds United 7:0 (3:0)
Góly: 8. Foden, 13. Grealish, 32. a 62. De Bruyne, 49. Mahrez, 74. Stones, 78. Aké