Salah a Mané sú späť, Spurs opäť vyzreli na ManCity (Premier League 26. kolo)

Anglická Premier League v sobotu pokračovala zápasmi 26. kola.

V prvom stretnutí sme videli zaujímavú bitku West Hamu s Newcastlom United. Do vedenia sa po pol hodine hry dostali domáci, skóre otvoril skúsený obranca Craig Dawnson.

Vedenie si však kladivári nedokázali udržať ani do prestávky. V nadstavenom čase vyrovnal ofenzívny záložník Joe Willock. Viac gólov na Olympijskom štadióne nepadlo, straky natiahli sériu bez prehry na štyri stretnutia.

Ofenzívne hviezdy Liverpoolu sa vrátili do základnej zostavy a bolo to poznať. Sadio Mané i Mohamed Salah sa okamžite zapísali do listiny strelcov. Pridal sa k nim aj nový kolega z útoku Luis Diaz a The Reds nakoniec zdolali Norwich City 3:1.

Futbalisti Chelsea sa naopak na víťazstvo poriadne nadreli. O dôležitom triumfe The Blues v Selhurst Parku rozhodol až v 89. minúte zlatý žolík Hakim Ziyech.

Tri body si do tabuľky pripísal aj Arsenal. Ten si v londýnskom derby poradil s Brentfordom 2:1. O góly sa psotarali mladí odchovanci Emile Smith Rowe a Bukayo Saka.

Šláger kola na Etihad Stadium rozhodne nesklamal. Videli sme päťgólovú drámu s lepším koncom pre hostí. Tottenham dokázal vďaka dvom gólom Harryho Kanea zvíťaziť v Manchestri 3:2. Citizens aj napriek prehre ostáva na prvom mieste tabuľky, šesť bodov pred druhým Liverpoolom. The Reds majú ešte jeden zápas k dobru.