Chelsea nešetrila Burnley, Liverpool potvrdil formu (Premier League – 28.kolo)

Najvyššia futbalová súťaž v Anglicku v sobotu pokračovala súbojmi 28. kola.

V úvodnom dueli sme videli chudobné víťazstvo domácich. Leicester City poslal do vedenia až po hodine hry mladý talizman Harvey Barnes, Bezzubý Leeds United pod vedením nového trénera Jesseho Marscha odpovedať nedokázal a pripísal si piatu ligovú prehru v rade.

Tri body do tabuľky si naopak suverénnym spôsobom pripísali futbalisti londýnskej Chelsea. Gólový koncert ale predviedli až po zmene strán. Odštartoval ho pekným sólom krajný bek Reece James.

Krátko po ňom sa dvakrát v rozmedzí troch minút presadil nemecký stredopoliar Kai Havertz. Predstavenie modrých na Turf Moor napokon uzatvoril Američan Christian Pulišič.

Minikríza Wolverhamptonu pokračuje. Dnes sa vlci v súboji s Crystal Palace nedokázali na Molineux Stadium presadiť ani raz. Pred vlastnými fanúšikmi navyše dvakrát inkasovali a zaznamenali tretiu prehru v rade.

Formu naopak potvrdili straky z Newcastlu. Na domácom trávniku zdolali silný Brighton 2:1 a natiahli sériu bez prehry na sedem zápasov. V tabuľke The Magpies poskočili už na 14. miesto.

Domáce prostredie dokonale využila aj Aston Villa. Za dôležitým víťazstvom ju krásnym spôsobom nasmeroval už v 9. minúte stretnutia Ollie Watkins. Do prestávky sa k nemu pridal aj Douglas Luiz.

Po zmene strán pridali The Villans ďalšie dva góly. Do čierneho sa trafili dvaja bývalí Gerrardovi spoluhráči z Liverpoolu, Philippe Coutinho a Danny Ings.

Šláger kola bol na gólové momenty oveľa chudobnejší. Stretnutie medzi Liverpoolom a West Hamom na Anfield Road rozhodol jediný moment. Víťazný gól stretnutia vsietil ešte v prvej polhodine Sadio Mané.