Ronaldo zostrelil Spurs a prepísal históriu (Premier League 29. kolo)

Anglická Premier League v sobotu pokračovala zápasmi 29. kola.

Rozbehnutý Liverpool cestoval na juh krajiny. Na Amex Stadium si pomeral sily s Brightonom. Do vedenia ho napriek zrážke s brankárom poslal už v 19. minúte Luis Díaz.

Liverpool sa nedokázal z viacerých šancí presadiť, do dvojgólového vedenia ho poslal až z pokutového kopu po hodine hry Mohamed Salah. Favorit si vedenie postrážil a dokráčal k zaslúženému víťazstvu.

Londýnsky Brentford zaknihoval druhé víťazstvo v rade. Po Norwichi si poradil aj s ďalším priamym konkurentom v boji o záchranu. V domácom prostredí napokon zdolal Burnley 2:0.

Dlho to ale vyzeralo na remízu. Ešte v 84. minúte svietila na ukazovateli skóre bezgólová remíza. Potom sa však o slovo prihlásil domáci kanonier Ivan Toney, ktorý sa v záverečnej desaťminútovke presadil hneď dvakrát a nakoniec sa stal hrdinom.

Šláger kola nesklamal a ponúkol výnimočnú gólovú prestrelku s lepším koncom pre domácich. Všetkých hráčov na ihrisku napokon zatienil jeden muž. Cristiano Ronaldo strelil hetrik a stal sa hrdinom Manchestru United.

Portugalský útočník zároveň prekonal v historickej tabuľke strelcov Josefa Bičana. V oficiálnych zápasoch na klubovej a reprezentačnej úrovni nastrieľal neuveriteľných 806 gólov.