Šok na Stamford Bridge, Liverpool a City s prehľadom (Premier League 31. kolo)

V anglickej Premier League boli na programe zápasy 31. kola.

Ašpirant na ligový titul z Liverpoolu úlohu favorita v domácom prostredí splnil na jednotku. Už v prvom polčase poslal The Reds po vynikajúcom centri Gomeza portugalský ofenzívny talizman Diogo Jota.

Gólovú poistku sa domácim dlho nepodarilo pridať. Zverencom Jurgena Kloppa sa to nakoniec podarilo až vďaka Jurajovi Kuckovi, ktorý v 88. minúte nedovoleným spôsobom stiahol Jotu v pokutovom území. Nedovolený zákrok potrestal z jedenástich metrov Fabinho.

Všetky tri body získal aj úhlavný rival Liverpoolu z Manchestru. Citizens si v rámci 31. kola poradili na Turf Moor. Domáce Burnley zdolal obhajca trofeje po góloch Kevina De Bruyna a Ilkaya Gundogana 2:0.

Tretí najlepší celok prebiehajúceho ročníka sa naopak postaral o obrovský šok a vôbec nie v pozitívnom slova zmysle. Na Stamford Bridge pritom Chelsea viedla krátko po zmene strán po góle Rudigera 1:0.

Na jeho presný zásah však dokázal už o dve minúty neskôr odpovedať Vitaly Janelt. Nemecký záložník vtedy ani netušil, akú šou odštartuje. Obrat dokonal už v 54. minúte Christian Eriksen, pre ktorého to bol prvý gól v Premier League od svojho januárového návratu.

V 60. minúte už svietilo na tabuli skóre 1:3. Druhý gól v zápase strelil Janelt a domáci boli v problémoch. Na nečakané tempo rivala napokon The Blues zareagovať nedokázali. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyberali loptu zo svojej siete aj štvrtýkrát.

Brentford dokonale šokoval slávneho suseda a zo Stamford Bridge si po parádnom druhom polčase odniesol všetky tri body, ktoré môžu mať na konci sezóny cenu zlata.

Atraktívny duel o miestenku do európskych pohárových súťaží sme videli na Molineux Stadium vo Wolverhamptone. Vlci napokon využili domáce prostredie a priameho konkurenta zdolali 2:1. Oba zásahy zaznamenali v prvom dejstve, Watkinsov kontaktný gól z pokutového kopu už prišiel neskoro. Aston Villa nezískala ani bod.

Ďalšie dôležité body v boji o miestenku do Ligy majstrov stratili diabli z Manchestru, ktorí si ani druhýkrát v sezóne nedokázali poradiť s líškami z Leicesteru. V divadle snov sa tentoraz zrodila remíza 1:1. ManUnited je na šiestom mieste tabuľky, na štvrtý Arsenal, ktorý odohral o dva zápasy menej stráca tri body.