Chelsea zostrelila Leeds, koncert De Bruyna (Premier League 33. kolo)

V anglickej Premier League boli na programe dohrávky 33. kola. Na Elland Road sme videli pomerne jednoznačný zápas, ktorý s prehľadom ovládol favorit. Chelsea poslal do vedenia už v 4. minúte Mason Mount. Zlomový moment však nastal o 20. minút neskôr.

Predčasne pod sprchy išiel za hlúpu reakciu smerom k rozhodcovi domáci útočník Daniel James. Chelsea bola na koni, gólovú poistku však The Blues strelili až po zmene strán. Po prihrávke Mounta sa na listinu strelcov zapísal Christian Pulišič.

Gólovej oslavy sa napokon v závere stretnutia dočkal aj ostro kritizovaný útočník Romelu Lukaku. Chelsea vyhrala v Leeds 3:0 a dve kolá pred koncom ročníka si upevnila 3. miesto v Premier League.

Citizens sú o krok bližšie k obhajobe ligového titulu. Vďačiť za to môžu najme Kevinovi De Bruynovi, ktorý na Molineux Stadium predviedol neuveriteľnú šou. V prvej polhodine strelil fantastický hetrik, na ktorý dokázal odpovedať iba jeho krajan v drese domácich Leonder Dendoncker.

Po zmene strán pridal belgický špílmacher ešte jeden presný zásah a bolo definitívne rozhodnuté. Gólovú bodku za ďalším suverénnym strenutím pridal v 84. minúte Raheem Sterling. Manchester City má dve kolá pred koncom trojbodový náskok pred Liverpoolom.