Manchester City obhájil titul (Premier League 38. kolo)

V nedeľu bolo na programe anglickej Premier League posledné kolo aktuálneho ročníka, po ktorom sme definitívne spoznali meno nového šampióna. Po neuveriteľnej dráme obhájil titul Manchester City.

Citizens pritom s obhajobou poriadne hazardovali. Do prestávky sa išlo za stavu 1:0 pre Aston Villu, v 37. minúte otvoril skóre Matty Cash. Po hodine hry to so Sky Blues vyzeralo ešte horšie, na 2:0 pre Villans upravil Philippe Coutinho.

Na ihrisko sa však v tom istom čase dostal Ilkay Gundogan, ktorý zase raz spasil Pepa Guardiolu. Futbalisti Manchestru City strelili za päť minút tri góly, naturalizovaný Nemec vsietil dva z nich. Domáci si tesné vedenie udržali až do záverečného hvizdu a obhájili titul. Je to ich šiesty za posledných jedenásť rokov.

Futbalistov Liverpoolu napokon delil od zisku titulu len jeden gól. Víťazstvo 3:1 napokon The Reds nestačilo. Mohamed Salah strelil 23. gól sezóny, o zlatú kopačku pre najlepšieho strelca Premier League sa však podelí s Heung-Min Sonom, ktorý sa v poslednom kole presadil dvakrát.