Everton sa zachránil! (Premier League – dohrávky)

Vo štvrtok večer boli v anglickej Premier League na programe dve zaujímavé dohrávky. V tej prvej predviedol Everton v domácom prostredí neuveriteľný obrat, ktorým si zabezpečil záchranu v Premier League.

Karamelky prehrávali v 36. minúte s Crystal Palace už 0:2 a vyzeralo to s nimi veľmi zle. Po zmene strán sa však nadýchli k skvelému obratu, ktorý odštartoval v 54. minúte stopér Michael Keane. Vyrovnať sa domácim podarilo až v 75. minúte. O druhý gól Toffees sa postarala najväčšia ofenzívna hviezda liverpoolskeho klubu Richarlison.

Everton sa nevzdával a vycítil príležitosť na obrat. Nakoniec sa mu to predsalen podarilo, víťazný gól strelil päť minút pred koncom riadneho hracieho času Dominic Calver-Lewin. Everton si aj vďaka nemu zabezpečil vytúženú záchranu.

Futbal sa vo štvrtok večer hral aj na Stamford Bridge. Londýnska Chelsea privítala v atraktívnej dohrávke Leicester. Hostia mali raketový vstup do zápasu, skóre otvoril už v 6. minúte James Maddison. The Blues dokázali vyrovnať ešte v prvom dejstve. Na 1:1 upravil španielsky bek Marcos Alonso. Viac gólov sme v západnej časti Londýna nevideli, rivali sa museli uspokojiť s bodom.

Premier League 27. kolo – dohrávka
Chelsea FC – Leicester City 1:1 (1:1)
Góly:
34. Alonso – 6. Maddison

Premier League 33. kolo – dohrávka
Everton FC – Crystal Palace 3:2 (0:2)
Góly:
54. Keane, 78. Richarlison, 85. Lewin – 21. Mateta, 36. Ayew