Premier League odštartuje bitka o Londýn

Konečne sme sa dočkali! Po letnej prestávke sa na scénu vracia ten najlepší ostrovný futbal. Nový ročník najprestížnejšej ligy svete zahájime v Londýne na štadióne nováčika.

Brentford bude mať tú česť, že sa otvárací zápas nového ročníka odohrá na jeho štadióne. Pre nováčika to rozhodne nebude len taký obyčajný zápas, na Brentford Community Stadium privíta v piatok trinásteho slávnejší Arsenal.

Brentford postúpil do Premier League prvýkrát od roku 1947 a zverenci Thomasa Franka majú jasný cieľ. V najprestížnejšej ligovej futbalovej súťaži sa budú chcieť ohriať viac ako len jeden rok. Bude to však extrémne náročné, podľa papierových prognóz je práve západolondýnsky klub najväčším favoritom na zostup.

The Bees sa budú spoliehať na svojich fanúšikov, ktorí sa konečne budú môcť vo veľkých počtoch prizerať na zápasy svojich miláčikov priamo zo štadiónov. Zopár ich bolo už aj vo finále play-off vo Wembley, kde si nakoniec včielky vybojovali prvú účasť v lige po dlhých 74 rokoch.

Pre fanúšikov Arsenalu to tiež bude veľmi špecifická sezóna. Nie však v pozitívnom zmysle. Kanonieri odohrajú po 25 rokoch ročník bez účasti v európskych pohároch. Nakoniec to ale môže byť pre zverencov Mikela Artetu výhoda, pretože sa môžu sústrediť iba na domáce súťaže. Spoločnými silami sa budú snažiť zakončiť sezónu lepšie ako naposledy, keď obsadili až ôsme miesto.

Dnes večer si budú musieť dávať pozor predovšetkým na Ivana Toneyho. Top kanonier hostí cez leto odolal viacerým lákavým ponukám a rozhodol sa pomôcť včielkam v boji o záchranu. V Championship nastrieľal rekordných 33 gólov, čo sa doteraz nikdy nikomu nepodarilo.

Artetovi budú navyše pre zranenie chýbať stopéri Gabriel Magalhaes i Rob Holding a šancu po boku Pabla Mariho by tak mohla dostať nová posila z Brightonu Ben White.

Oba londýnske celky preferujú ofenzívny futbal a preto sa môžeme tešiť na atraktívny otvárací súboj sezóny.

Program 1. kola Premier League
Brentford – Arsenal
 (komentuje M. Lukáč)