Premiéra Rangnicka, líšky navštívia Villa Park

Anglická najvyššia futbalová súťaž bude v nedeľu pokračovať zápasmi 15. kola.

Nedeľný program zahájime v Divadle snov. Manchester United privíta pod vedením nového trénera Ralfa Rangnicka nevyspytateľný Crystal Palace.

Diabli sa pokúsia nadviazať na dôležité víťazstvo spred troch dní. Na Old Trafford si v dramatickom stretnutí poradili s odvekým rivalom zo severu Londýna. O víťazstve rozhodol v druhom polčase Cristiano Ronaldo, ktorý v priebehu dvadsiatich minút rozvlnil sieť dvakrát. 

Hviezdny Portugalčan nastrieľal v profesionálnej kariére na klubovej a reprezentačnej úrovni už viac ako 800 gólov. Nemecký tréner bude dúfať, že to bude Ronaldovi sypať aj pod jeho vedením. 

Ralf Rangnick by mal na lavičke United pôsobiť iba do konca aktuálnej sezóny, následne by mal v klube pôsobiť ako poradca a konzultant. Podľa vlastných slov je ale otvorený aj tomu, že by sa na lavičke ohrial o niečo dlhšie. Všetko bude závisieť od výsledkov.  

Jeho najdôležitejšou úlohou bude vrátiť Manchester United do prvej štvorky. Na tú momentálne diabli strácajú šesť bodov. V nedeľu popoludní to určite nebude jednoduché, aj keď na papieri to možno vyzerá inak. Orly dokázali v tejto sezóne zdolať aj Manchester City a diali by si na nich mali dávať pozor.  

Zverencov Patricka Vieiru ale v posledných troch kolách opustilo šťastie. V Burnley si futbalisti Crystal Palace dvakrát nedokázali udržať vedenie a nakoniec získali iba bod. Následne The Eagles podľahli Aston Ville a Leeds. 

Spomínaný Leeds United privíta v rovnakom čase ligového nováčika z Londýna. Brentford sa na Elland Road pokúsi pozitívnym spôsobom zareagovať na prehru v derby s Tottenhamom.  

Súboj tabuľkových susedov nemá výraznejšieho favorita. Mužstvo Marcela Bielsu sa vo svojej druhej sezóne medzi elitou pomerne trápi. V domácom prostredí sa Leeds pokúsi nadviazať na úspech z minulého kola. 

Program na PREMIER Sport zakončíme v Birminghame. Aston Villa si v atraktívnom súboji pomeria sily s Leicesterom, ktorý sa pomaly prebúdza zo spánku a začína sa predierať do prvej desiatky. 

S líškami to mohlo vyzerať ešte o niečo lepšie, keby v stredu zvíťazili na Southamptone. Za remízu 2:2 boli ale v konečnom dôsledku zverenci Brendana Rodgersa radi. Vo Villa Parku však budú chcieť bodovať naplno.  

Program 15. kola Premier League 
Manchester United – Crystal Palace (komentuje M. Lukáč) 
Leeds United – Brentford 
Aston Villa – Leicester (M. Lukáč)