Naháňačka v Škótsku pokračuje

Stíhacia jazda za škótskym titulom pokračuje dvomi dôležitými nedeľnými stretnutiami.  

Oba glasgowské veľkokluby si pomerajú sily s mužstvami z Dundee. Zatiaľ čo vedúci Celtic vyzve posledné FC, Rangers čaká oveľa náročnejší test. 

Jazdci zavítajú v rámci 27. kola Premiership do Tannadice Parku, kde svoje domáce zápasy hrávajú futbalisti Dundee United. Tým aktuálne patrí 6. miesto tabuľky, ktoré zaručuje záchranu a umiestnenie v skupine o titul.  

United nemá nič isté, na šiestom mieste je pred St. Mirren iba kvôli lepšiemu skóre. Do konca sezóny sa tak musia The Terrors snažiť zbierať maximálny počet bodov. 

Určite by si radi uchmatli nejaký bod aj dnes. To sa im ale v súbojoch s Rangers darí iba zriedka. V tejto sezóne sa im to však už raz podarilo. Jazdcov dokázali prekvapiť už v 2. kole.  

V Tannadice Parku zvíťazilo Dundee 1:0. Strelecky sa presadil Jamie Robson, ktorý zároveň ukončil fantastickú sériu Rangers v lige bez prehry, ktorá trvala viac ako jeden rok.  

Jazdci sa už stihli súperovi revanšovať. V polovici decembra zvíťazili v domácom prostredí rovnakým rozdielom. Víťazný gól strelil v 71. minúte James Tavernier.  

Rangers sa pokúsia triumfovať opäť a nadviazať na vynikajúce výkony z dvoch predchádzajúcich kôl, v ktorých zničili tretí Hearts a štvrtý Hibernians s dychberúcim skóre 7:0.  

Škótska Premiership 24. kolo
PS1 12:55 Dundee United – Rangers (komentuje F. Mentel)