UFC Fight Night: Brunson vs Till

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC nám v noci zo soboty na nedeľu ponúkne ďalší atraktívny event vo Vegas.

V hlavnom zápase večera sa predstaví Derek Brunson, ktorý si pomeria sily s obávaným Darrenom Tillom. Bude to súboj dvoch špičkových zápasníkov strednej váhy, ktorí túžia po titulkovej šanci.

Liverpoolsky rodák Darren Till už jednu šancu dostal vo welteri. V titulovom súboji s Tyronom Woodleym si ale pripísal prvú prehru v MMA. Tú nasledovala o pol roka ďalšia. Angličan nestačil ani na Jorgeho Masvidala, ktorý ho ukončil nečakaným KO v druhom kole.

Darren Till následne aj kvôli problémom so zhadzovaním váhy prehodnotil svoje pôsobenie vo welteri a rozhodol sa o presun do vyššej váhovej kategórie. V nej si na úvod pripísal dôležité víťazstvo na body s Kelvinom Gastelumom. Vzápätí však nasledovala ďalšia prehra s bývalým šampiónom Robertom Whittakerom. Ak anglický zápasník chce zápas so šampiónom Israelom Adesanyom, dnes si potrebuje pripísať víťazstvo.

Derek Brunson bude ale určite tvrdým orieškom. Američan nazbieral po prehre s Adesanyom štyri víťazstvá v rade. Rovnako ako Till aj on túži po súboji o titul a po odvete. Jeho výhodou bude najmä to, že je komplexnejší zápasník ako Till. Okrem dobrého postoja je aj vynikajúci wrestler s kvalitným BJJ, čo potvrdil aj v poslednom zápase s Kevinom Hollandom, ktorého doslova utrápil. V postoji by však mal mať navrch anglický zápasník.

V hlavnom predzápase sa predství Tillov krajan Tom Aspinall. V klietke vyzve Sergeya Spivaka, ktorý zobral súboj na poslednú chvíľu. Aspinall mal pôvodne bojovať so Sergeiom Pavlovichom, ten ale kvôli problémom s vízami do Las Vegas nepricestoval.

Debut v UFC si dnes pripíše bývalý šampion v pérovej váhe organizácie Cage Warriors Paddy Pimblett. 26-ročný Angličan je veľmi aktívny najmä na sociálnych sieťach, kde sa často naváža do popredných bojovníkov UFC. Dnes v noci im bude môcť dokázať, že to vie aj v klietke. Proti nemu sa postaví Luigi Vendramini.

UFC Fight Night vo Vegas začína vo veľmi priaznivom čase pre európsky trh. Na PREMIER Sport začíname už o 22:00.

UFC Fight Night: MAIN CARD (komentujú R. Kmeťo, T. Kohout)
Derek Brunson vs. Darren Till
Tom Aspinall vs. Sergey Spivak
David Zawada vs. Alex Morono
Khalil Rountree vs. Modestas Bukauskas
Luigi Vendramini vs. Paddy Pimblett

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.