Nájde konečne Celtic recept na Livingston?

Program škótskej Premiership skompletizujeme nedeľným súbojom v Livingstone. Domáci výber privíta v Tony Macaroni Arene aktuálneho lídra tabuľky z Glasgowa.  

Celtic pred štyrmi dňami zdolal v domácom prostredí St. Mirren 2:0 a upevnil si prvé miesto v tabuľke. K dispozícii má však iba trojbodový náskok a preto si zbytočné zaváhanie nemôže dovoliť. 

V Livingstone to rozhodne nebude jednoduché. Domáci futbalisti prežívajú veľmi dobrú sezónu, po dvoch víťazstvách v rade poskočili na vynikajúce štvrté miesto Premiership. 

Stred tabuľky je ale mimoriadne nabitý. Rozdiel medzi štvrtým Livingstonom a desiatym Aberdeenom je len päť bodov. O umiestnenie v skupine o titul má záujem viacero tímov, každý získaný bod v posledných štyroch kolách základnej časti môže byť nakoniec rozhodujúci. 

Livingston je pre Celtic v aktuálnej sezóne strašiakom. Favorit nedokázal uspieť ani v jednom z dvoch predchádzajúcich stretnutí. V šiestom kole prehral Celtic v Livingstone 0:1, v odvete v Celtic Parku sme boli svedkami bezgólovej remízy. Remízovým výsledkom skončili až tri vzájomné zápasy z posledných piatich.  

Škótska Premiership 24. kolo
PS1 12:55 Livingston – Celtic FC (komentuje F. Mentel)