Celtic vyzve obľúbeného rivala

Prvé miesto škótskej Premiership momentálne okupuje Celtic. Svoje postavenie v tabuľke si bude chcieť uhájiť v hlavnom meste krajiny. Na Easter Road v Edinburghu vyzve silný Hibernian.  

A pokúsi sa nadviazať na vynikajúce výkony z predchádzajúcich týždňov. Celtic má na konte osem ligových víťazstiev, okrem toho bol dvakrát úspešný aj v domácom pohári. 

V pohárovej Európe už ale vicemajster taký úspešný nebol. S konferečnou ligou sa rozlúčil už v prvom kole play-off, v ktorom nestačil na nórsky klub Bodo/Glimt.  

Teraz sa môžu kelti naplno sústrediť na ligu, v ktorej momentálne disponujú len trojbodovým náskokom pred druhými Rangers. 

V Edinburghu to nebude jednoduché, Hibernian by sa rád udržal v prvej šestke a pri najlepšom by sa chcel vrátiť aspoň na štvrté miesto tabuľky. Naposledy si poradil s Ross County a ukončil dlhé čakanie na víťazstvo. V prvej šestke sa však momentálne drží iba vďaka lepšiemu skóre.  

Vzájomné zápasy dnešných rivalov bývajú spravidla veľmi vyrovnané, vo väčšine prípadov sa však z víťazstva tešia futbalisti Celticu, ktorí vyhrali aj všetky tri posledné vzájomné zápasy. Hibernian sa z triumfu nad slávnym rivalom radoval naposledy v roku 2018.  

Škótska Premiership 24. kolo
PS1 12:55 Hibernian – Celtic FC (komentuje F. Mentel)