Kto uspeje v šesťbodovom dueli nováčikov?

Program anglickej Premier League bude cez víkend pokračovať stretnutiami 23. kola. Odštartujeme ho už piatkovým záchranárskym súbojom na Vicarage Road, kde domáci Watford privíta rivala z Norwichu

Kanáriky pôjdu do zápasu povzbudené tretím víťazstvom v sezóne. V minulom kole si na Carrow Road nečakane poradili s Evertonom 2:1, vďaka čomu poskočili z posledného miesta tabuľky na osemnáste. Na sedemnásty Watford strácajú hráči Norwichu už len jeden bod.  

Severolondýnsky celok však v doterajšom priebehu najvyššej súťaže odohral vinou zranení a covidu o dva zápasy menej. Početná maródka bude Claudia Ranieriho trápiť aj v dnešnom nesmierne dôležitom stretnutí. Mimo hry sú hráči ako Nicolas Nkoulou, Peter Etebo, Kwadwo Baah, a tiež ofenzívna hviezda sršňov Ismaila Sarr. Ďalší traja futbalisti si zase plnia povinnosti na africkom pohári.  

Dean Smith je na tom v porovnaní s Ranierim o niečo lepšie. V Londýne mu s určitosťou nepomôžu iba Billy Gilmour, Christoph Zimmermann a Mathias Normann. Nad štartom Lukasa Ruppa a Andrewa Omobamideleho stále visí otáznik.

Prvý vzájomný súboj sezóny dopadol lepšie pre The Hornets. Víťazstvo Watfordu 3:1 zariadil na Carrow Road po zmene strán dvomi gólmi Ismaila Sarr. Norwich City nezískal v posledných piatich vzájomných ligových zápasoch ani bod. Naposledy si s Watfordom poradil v roku 2016.  

Program 23. kola Premier League
Watford FC – Norwich City (K. Jakubovič)