Súboj sklamaní na The Hawthorns

Anglická Championship si pre nás na pondelok odložila jednu futbalovú lahôdku. O dôležité body sa pobijú dvaja pôvodní ašpiranti na postup do Premier League, ktorí momentálne prežívajú veľmi temné obdobie. 

West Bromwich Albion sa postupne prepadol z druhého miesta Championship až na trináste, s obrovskou krízou nedokázal nič urobiť ani populárny Steve Bruce, ktorý prevzal ambiciózny tím vo februári.  

Skúsený 61-ročný tréner stále čaká na svoj prvý triumf. Odkedy nastúpil do funkcie, viedol svojich zverencov do štyroch stretnutí a až v troch z nich prehral. Naposledy jeho tím nestačil na Middlesbrough. 

Podobným sklamaním je v tejto sezóne Swansea City. Labute sa nachádzajú v tabuľke ešte o štyri miesta nižšie a s postupom do play-off už dávno nepočítajú. Ich aktuálne nazbieraných 38 bodov by ale v každom prípade malo stačiť na záchranu. Russell Martin môže už pomaly začať s prípravami na budúcu sezónu, pokiaľ samozrejme ostane na lavičke. Prípadný vyhadzov nebude s ohľadom na výsledky prekvapením.

Vzájomné zápasy bývajú zväčša veľmi vyrovnané. Mierne úspešnejší je West Brom, naposledy sa však z víťazstva radovali labute. Vo Walese zdolali The Baggies 2:1 po výbornej otočke. Na skorý gól Karlana Granta odpovedali po zmene strán Joel Piroe a Jamie Paterson.

Zápas bude pre vás o 20:55 na PREMIER SPORT 1 komentovať Karol Jakubovič

Program 32. kola Championship 
PS1 20:55 West Bromwich Albion – Swansea City (komentuje K. Jakubovič)