Prvý zápas odohrali pred 129 rokmi, duel číslo 144 po trojročnej pauze

Jeden z nich donedávna súperil s elitou, druhý sa počas tohto leta presunul z tretej ligy do Championship.

Sheffield United vznikol v roku 1889, Sunderland ešte o desať rokov skôr. Prvý vzájomný zápas odohrali v rámci FA Cup vo februári 1893 a z výhry 3:1 sa v Sheffielde tešili hostia. V prvých ligových zápasoch, v League Division One, si oba kluby doma postrážili výhru. V októbri 1893 triumfoval Sheffield United 1:0, v januári 1894 sa tešil Sunderland po výsledku 4:1.

Presuňme sa ale z dávnej, takmer 130-ročnej histórie, viac do súčasnosti. Naposledy sa tieto kluby proti sebe postavili v septembri 2019 v Ligovom pohári, v Sheffielde zvíťazili čierne mačky 1:0. V Championship si zmerali sily v roku 2017, doma vyhral Sheffield 3:0, vonku 2:1.

Po takmer trojročnej pauze sa tímy proti sebe postavia opäť. Domáci si medzitým stihli zahrať v Premier League, z ktorej zostúpili v predminulej sezóne, hostia počas leta naopak oslavovali postup a návrat do Championship.

S počínaním v nej môžu byť zatiaľ spokojnejšie čierne mačky. Šable po prehre 0:1 s Watfordom v úvodnom kole zdolali v nasledujúcom Millwall 2:0, potom však s West Bromom vypadli z Ligového pohára (0:1) a len remizovali na trávniku Middlesbrough 2:2.

Nováčik súťaže patrí po troch kolách k sedmičke tímov, ktoré ešte neokúsili prehru. Po domácej remíze 1:1 s Coventry vyhral u Bristolu City 3:2 a počas víkendu siahal na ďalšie tri body doma s QPR, no gólmi z 87. minúty a nadstavenia od brankára hostí Dienga o náskok prišiel a získal len bod. Rovnako ako šable sa medzitým stihol rozlúčiť s Ligovým pohárom, keď v Sheffielde, no s Wednesday, prehral 0:2.

V 143 doterajších zápasoch sa 66-krát tešil Sunderland, 51-krát Sheffield United a len 26-krát duel víťaza nespoznal.

Svedkami ich už 144. vzájomného merania síl môžete byť v stredu večer na PREMIER SPORT 1. Od 20:55 sa vám prihovorí Karol Jakubovič.