Real zahanbil Liverpool, Neapol do odvety s náskokom (Liga majstrov osemfinále)

Repríza minuloročného finále Ligy majstrov dopadla pre The Reds katastrofálne. A to aj napriek fantastickému úvodu.

Už v 14. minúte totiž Liverpool vyhrával po góloch Núneza a Salaha 2:0 a zdalo sa, že obhajca trofeje má zarobené na poriadny problém. V 36. minúte sa ale po dvoch zásahoch Viníciusa Júniora začínalo odznova a po prestávke Militao a dvakrát Benzama otočili duel v prospech hostí. Pusinky tak do odvety osemfinále idú s náskokom, ktorého zmazanie v podaní The Reds by bolo priam zázrakom.

Rovnako biedne vyhliadky na postup do ďalšieho kola ako anglický zástupca má aj Eintracht Frankfurt. Neapol aj v Nemecku ukázal svoju famóznu fazónu, keď domácim nechal loptu na kopačkách len 30 percent času a dovolil im len jediný raz ohroziť brankára Mereta. SSC naopak na Kevina Trappa poslal až desať pokusov, z ktorých dva skončili za jeho chrbtom.