Rozhodne Old Firm derby o titule?

Nedeľný futbalový program na PREMIER SPORT odštartujeme skutočnou futbalovou klasikou zo Škótska. Na programe je predposledné a nesmierne dôležité glasgowské derby aktuálnej sezóny.

Už dávno sme neboli svedkami tak dôležitého Old Firm derby, ako tomu bude v tomto prípade. Po bankrote Rangers mal roky výrazne navrch Celtic, v minulej sezóne zase s veľkým prehľadom dominovali jazdci, ktorí vyhrali súťaž v predstihu bez jedinej prehry. 

V aktuálnej sezóne je boj o titul najvyrovnanejší za posledné roky. Rivalov delia v tabuľke dve kolá pred koncom riadnej hracej časti len tri body.  

Na prvom mieste je Celtic, ktorý vyhral tri zápasy v rade. Dnes bude pod menším tlakom, v prípade víťazstva by však v každom prípade urobil obrovský krok k zisku vytúženého titulu. 

Domáci výber ťahá sedemzápasovú sériu bez prehry, vďaka ktorej sa udržal v boji o rekordný titul. Rangers dnes ale jednoducho musia vyhrať, inak to budú mať s obhajobou nesmierne náročné. 

V tejto sezóne sa im už odvekého rivala podarilo zdolať. Na Ibrox Stadium zvíťazili najtesnejším gólovým rozdielom vďaka gólu Helandera. V odvete v Celtic Parku ale schytali poriadnu príučku. Vo forme hrajúci Celtic zvíťazil pred domácimi fanúšikmi rozdielom triedy.  

The Gers sa budú opäť spoliehať na výhodu domáceho prostredia, ktoré hrá v tomto derby nesmierne dôležitú úlohu. Jazdci v tejto sezóne Premiership ešte doma neprehrali, stratili body iba za štyri remízy. Celtic je ale na druhej strane najúspešnejším tímom na štadiónoch súperov. 

Oba tímy sú vo forme a dnes ide o všetko. Fanúšikovia sú späť na štadiónoch a my sa môžeme tešiť na ďalšie atraktívne Old Firm derby, ktoré možno rozhodne o novom šampiónovi Škótska.  

Priamy prenos bude pre vás na PREMIER SPORT 1 o 12:55 komentovať Filip Mentel.

Škótska Premiership 32. kolo
PS1 12:55 Rangers – Celtic (komentuje F. Mentel)