Šiesta obhajoba Kamaru Usmana, návrat Lucie Pudilovej

Na UFC 278 budeme svedkami nielen návratu českej bojovníčky Lucie Pudilovej do najprestížnejšej MMA organizácie po dva a pol roku, ale predovšetkým titulovej odvety vo velterovej váhe medzi Kamaru Usmanom a Leonom Edwardsom.

Navyše uvidíme v akcii aj legendárneho José Alda a aj Brazilčana Paula Costu.

Súperkou Lucie Pudilovej pri comebacku do UFC bude Čiňanka Yanan Wu. Česká bojovníčka počas dva a polročnej pauzy v najprestížnejšej organizácii MMA absolvovala v organizácii Oktagon šesť súbojov, z ktorých päť vyhrala. Rodáčka z Příbrami sa pripravuje v írskom gyme SBG, kde sa jej venuje aj tréner Conora McGregora John Kavanagh.

Jej súperka to má aktuálne v UFC poriadne nahnuté. Prehrala štyri z predchádzajúcich piatich súbojov, navyše momentálne ťahá sériu troch porážok v rade.

Vrcholom eventu ale bude odveta medzi Kamaru Usmanom a Leonom Edwardsom. Nigerijská nočná mora je považovaná za najlepšieho bojovníka planéty naprieč všetkými váhovými kategóriami a čaká ju už šiesta obhajoba titulu vo velterovej váhe od roku 2019.

Leon Edwards o opasok šampióna UFC zabojuje vôbec po prvý raz. V najprestížnejšej organizácii pôsobí pritom už od roku 2014 a získal v nej skalpy viacerých známych bojovníkov, ako napríklad Nate Diaz, Vicente Luque, Donald Cerrone, či Rafael dos Anjos. Strojcom jeho poslednej prehry bol pritom v roku 2015 práve doteraz neporazený Usman.

Priamy prenos UFC 278: Usman vs. Edwards štartuje v nedeľu ráno o 4:00 na PREMIER SPORT 1. Komentátormi budú Róbert Kmeťo a Tomáš Kohout, ktorým môžete aj tentokrát posielať svoje otázky do našej Fanzóny.

HLAVNÁ KARTA
Tyson Pedro vs Harry Hunsucker (ľahká váha)
Lucie Pudilová vs Yanan Wu (bantamová váha)
José Aldo vs Merab Dvališvili (bantamová váha)
Paulo Costa vs Luke Rockhold (ľahká váha)
Kamaru Usman vs Leon Edwards (velterová váha)