Potvrdí Derby formu?

V pondelok popoludní uvidíme na Madejski Stadium mimoriadne dôležitý záchranársky súboj medzi domácim Readingom a Derby County

Federácia pred sezónou odpočítala Readingu šesť bodov. Na začiatku ročníka to ale na výkonoch The Royals nebolo poznať. Reading sa dokonca pohyboval v prvej desiatke Championship. 

Domáci ale postupne skĺzli tabuľkou až na samotné dno. Pred dnešnou dohrávkou sa nachádzajú až na 21. mieste tabuľky. K dobru majú momentálne iba dva body.

V porovnaní s rivalmi odohrali hráči Readingu o dva zápasy menej, napriek tomu je situácia kritická. Ešte oveľa vážnejšia je však v Derby. Mužstvo Wayna Rooneyho pokračuje v snahe odvrátiť neodvrátiteľné.  

Zatiaľ je na veľmi dobrej ceste. Derby odpočítalo vedenie súťaže kvôli finančným problémom až 21 bodov. Po troch víťazstvách v rade majú The Rams na konte už 10 bodov, na záchranu aktuálne strácajú jedenásť. Ak budú v dobrých výsledkoch pokračovať aj v novom roku, tak sa im možno to, čo sa zdalo pred sezónou ako nemožné, predsa len podarí.  

Program 25. kola Championship 
15:55 PS1 Reading FC – Derby County (K. Jakubovič)