Šláger na Anfield Road, Arsenal navštívi vlkov  

Vložené 24. kolo anglickej Premier League uzavrieme na dvoch štadiónoch. Najatraktívnejší zápas uvidíme v Liverpoole, kde domácich The Reds preveria líšky z Leicesteru

Na Anfield Road sa vráti bývalý tréner miestneho FC Brendan Rodgers. S líškami sa pokúsi obrať svojho bývalého zamestnávateľa o dôležité body. 

Liverpool zaostáva kvôli slabšiemu začiatku za lídrom z Manchestru o 9 bodov. Jeden zápas má k dobru, napriek tomu si žiadne ďalšie zaváhanie nemôže pred začiatkom vyraďovacej fázy Ligy majstrov dovoliť. Ide do tuhého a každá strata môže mať fatálne následky.  

Liverpool zvládol náročné obdobie bez svojich dvoch najväčších ofenzívnych hviezd s veľkým prehľadom. V Premier League zdolal Brentford aj Crystal Palace. Okrem toho sa mu darilo aj v domácich pohároch. V ligovom sa cez Arsenal prepracoval až do finále, v FA Cupe zase z hry vyradil Cardiff City. 

Teraz už bude mať Jurgen Klopp obe ofenzívne esá k dispozícii. Je však otázne, či sa Sadio Mané, respektíve Mohamed Salah, okamžite objavia v základnej zostave. S veľkou pravdepodobnosťou ale v takomto dôležitom súboji budú k dispozícii aspoň z lavičky.  

Líšky po vynikajúcich ročníkoch, v ktorých naháňali tímy z veľkej šestky a bojovali o účasť v európskych pohároch, momentálne prežívajú útlm. Patrí im až 10. miesto v tabuľke, do bojov o poháre tento rok pravdepodobne neprehovoria.  

Nie je to samozrejme ešte úplne vylúčené. Leicester City odohral spolu s Burnley a Tottenhamom najmenej zápasov zo všetkých účastníkov. V porovnaní so štvrtým West Hamom odohral až o štyri stretnutia menej. Impulz v podobe víťazstva na Anfield Road, by The Foxes určite padol vhod.

Fanúšikovia Arsenalu dajú s veľkou pravdepodobnosťou prednosť súboju na Molineux Stadium. Kanonieri si pomerajú sily s priamym konkurentom v boji o európske poháre. Wolverhampton Wanderers má len o dva body menej ako severolondýnky klub a manko plánuje zmazať. 

Uvidíme, ako to pôjde zverencom Bruna Laga bez hviezdneho Adamu Traorého, ktorý cez zimné prestupové obdobie bez váhania využil možnosť na návrat do slnečnej Barcelony.  

Portugalský tréner sa bude opäť opierať o fantastickú prácu defenzívy, ktorá je druhá najlepšia v ročníku. Iba úradujúci šampión a líder tabuľky z Manchestru (14) inkasoval menej gólov ako Wolves (16). 

Wolverhampton momentálne prežíva vynikajúce obdobie. V lige vyhral štyri stretnutia z posledných piatich. Dva body stratil iba za bezgólovú remízu s Chelsea.  

Obaja dnešní rivali vypadli z domácich pohárov a tak sa môžu v kľúčovej časti sezóny sústrediť výhradne na Premier League. V porovnaní s ostatnými konkurentmi to bude obrovská výhoda. Spoločne budeme sledovať, ktoré mužstvo z nej dokáže vyťažiť viac.  

Program 24. kola Premier League
PS1 Liverpool FC – Leicester CIty (komentuje M. Lukáč)
PS2 Wolverhampton Wanderers – Arsenal FC