Šláger na Anfielde bez víťaza, Brentford šokoval West Ham (Premier League 7. kolo)

V úvodných nedeľných zápasoch 7. kola sa zrodili dva prekvapujúce výsledky v Londýne. Crystal Palace obral o body Leicester, Brentford v úplnom závere okradol West Ham United.

Leicester City viedol v Selhurst Parku po úvodnom dejstve 2:0 a vyzeralo to na plný bodový zisk. Futbalisti Crystal Palace sa však nevzdali a do druhého polčasu nastúpili s odhodlaním vyrovnať.

To sa im nakoniec podarilo. Po hodine hry strelil kontaktný gól Michael Olise. Zrazu bolo domácich plné ihrisko. Tlak zužitkovali už o desať minút neskôr. Na 2:2 vyrovnal striedajúci Jeffrey Schlupp, ktorý nebol na trávniku ani minútu.

Prekvapenie sa zrodilo aj na druhom londýnskom trávniku. Favorizovaný West Ham United nezískal v domácom súboji s Brentfordom ani bod. Z poslednej akcie zápasu skóroval 25-ročný žolík z lavičky Yoane Wissa.

Šláger kola na Anfield Road začal veľmi opatrne. V úvodnom dejstve sme sa gólového momentu nedočkali. Viac mali z hry hostia. Po zmene strán ale začalo pravé futbalové predstavenie.

Liverpoole sme nakoniec videli štyri góly. Prvý z nich strelil v 59. minúte Sadio Mané a rozpútal futbalové peklo. O desať minút neskôr ale bolo opäť vyrovnané. Fantastickú prácu Gabriela Jesusa zužitkoval Phil Foden.

Zvíťaziť chceli obaja rivali a to sa muselo každému fanúšikovi ostrovného futbalu páčiť. Misky váh najprv naklonil na stranu domácich po parádnom sóle Mohamed Salah. Jeho zásah ale napokon víťazný nebol. Bod pre Manchester City vybojoval v poslednej desaťminútovke Kevin De Bruyne.